Hlavní navigace

Gorilla Glass 5 je tady. Nové sklo Corningu ochrání displej před většinou pádů

21. 7. 2016

Sdílet

Zdroj: Redakce

Společnost Corning již téměř deset let vyrábí ochranná skla pro dotykové displeje a za tu dobu se její Gorilla Glass dostala na 4,5 miliardy prodaných produktů. Gorilí skla si získala popularitu především u smartphonů, kde původně nabízela zvýšenou ochranu proti poškrábání (od klíčů apod.). Poškrábání už dnes ale není hlavní riziko, lidé mají starosti hlavně s pády na zem. Se zvětšujícími se úhlopříčkami mobilů jsou navíc skla křehčí.

Corning představil sklo Gorilla Glass 5
Corning představil sklo Gorilla Glass 5

Gorilla Glass nové – již páté – generace se proto zaměřuje primárně na ochranu před pády. Podle průzkumů prý 85 % majitelům smartphonů vypadne telefon na zem alespoň jednou za rok, 55 % i tři- a vícekrát. Stejný průzkum také odhalil, že telefony většinou padají z výšky mezi ramenem a pasem. Corning se těchto čísel držel a Gorilla Glass 5 prý vydrží až 80 % pádů na tvrdou podlahu z výšky 1,6 metru.

" frameborder="0" height="360" width="640">

Dle výrobce jde o čtyřikrát lepší ochranu než u konkurenčních skel. GG5 navíc neovlivňuje optickou kvalitu displeje ani citlivost na dotyk. Nová skla se již vyrábějí, v prvních produktech se objeví ještě letos.

 

Zdroj: Corning