Hlavní navigace

HD přehrávač pod 4 000 Kč

27. 4. 2009

Sdílet

Zdroj: Redakce

Po úspěšném uvedení takových zařízení na český trh UMAX uvádí další novinku z této oblasti. Network media Tank eGreat EG-M34A tentokrát sází především na cenu při zachování všech funkcí známých z modelu EG-M31B. Jediným kompromisem je možnost připojení disku přes externí SATA konektor namísto interní montáže. Tato novinka zachovává skvělou kompatibilitu video a audio formátů, výkon použitého procesoru, kompletní česku lokalizaci a snadnou implementaci v domácí lokální síti.

Základem eGreatu EG-M34A zůstává zatím nepřekonaný procesor řady Sigma Designs 8635, díky němuž  zvládne přehrávač skvěle většinu video a audio formátů včetně oblíbeného .AVI, .ISO, .MKV (H264), AC3, DTS, FLAC atd. Příjemné uživatelské rozhraní je lokalizováno do češtiny a nechybí samozřejmě podpora českých titulků. Veškeré výstupy jsou soustředěny na zadní strana přístroje. Nechybí dva USB host porty pro připojení externích zařízení, LAN 10/100 port pro připojení do lokální sítě, HDMI 1.3 výstup (až 1080P), optický digitální 5.1 výstup a také komponentní/ kompozitní výstupy. Jedinou výjimkou je boční SATA konektor pro připojení pevné disku (kabel je součástí dodávky).

Připojením libovolného 3,5" SATA pevného disku a instalací příslušného firmwaru proměníte přehrávač v Network Attached Storage (NAS), jehož výhodou je snadný přístup v lokální síti na tento disk (FTP, Samba). Další zajímavostí je implementace BitTorrent klienta, pomocí kterého lze stahovat digitální soubory z internetu bez nutnosti zapnutého počítače. K dispozici jsou integrované webové služby, které dovolí uživatelům přehrávat obsah oblíbených portálů jako např. YouTube, Yahoo!, Google Video, MetaCafe, Picasa, Shoutcast, iPodcast a řady dalších.

Cena eGreat EG-M34A je stanovena na atraktivních 3 999 Kč. Za příplatek lze přístroj vybavit USB WiFi-N adaptérem, který umožní velmi rychlé bezdrátové připojení k lokální sítí a přehrávání filmů s vyšším datovým tokem.

WT100

Umax také připravil speciální sadu nazvanou MoviePack, kde kromě přehrávače EG-M34A nalezne zákazník výkonný NAS server QNAP TS-109II za výhodnou cenu 8.999 Kč. QNAP TS-109II je tichý a úsporný All-in-One server s mnoha funkcemi jako je např. Web server, Download station, FTP server, kamerová monitorovací stanice ( podpora IP kamer) a s řadou dalších skvělých funkcí. Server je uzpůsoben také pro streamování videa ve vysokém rozlišení. Může se tedy stát skvělým úložištěm pro veškerý digitální obsah v domácnosti.

Byl pro vás článek přínosný?