Hlavní navigace

Hlavní pirátské doupě padlo. Americké úřady nechaly odstavit Kickass Torrents

21. 7. 2016

Sdílet

Zdroj: Redakce

Americké úřady si vyšláply na dnes nejnavštěvovanější vyhledávač torrentů. Při organizovaném zásahu několika složek se najednou podařilo odstavit Kickass Torrents (KAT) a zatknout majitele a provozovatele webu, 30letého Ukrajince Artema Vaulina.

Americké úřady nechal odstavit Kickass Torrents
Americké úřady nechal odstavit Kickass Torrents

Ten byl chycen v Polsku a Spojené státy nyní jednají o jeho vydání. V USA by se měl zodpovídat kvůli porušování autorského práva a praní špinavých peněz. Federální soud v Chicagu navíc nechal zmrazit jeden bankovní účet a odstavit několik internetových domén, na kterých KAT běžel – kickasstorrents.com, kat.ph, kickass.to, kickass.so a kat.cr.

Web tak najednou přestal fungovat, přestože databáze a další soubory „tam venku“ ještě někde jsou. Pokud byl KAT projektem jednoho muže, aktuální zátah jej mohl KAT nadobro ukončit. Je-li možných provozovatelů více, web může nadále přežívat stejně, jako se to daří konkurenčnímu The Pirate Bay.

 

Úřady tvrdí, že KAT pomáhal uživatelům stahovat a distribuovat filmy, hudbu, hry a další elektronická média v hodnotě více než miliardy dolarů. Samotný KAT pak díky reklamě utržil ročně mezi 12,5 až 22,3 milionu dolarů.

Zdroj: Torrent Freak, Justice.org