Hlavní navigace

Hodinkový systém Android Wear 2.0 okopíroval Komplikace z Apple Watch [I/O 2016]

19. 5. 2016

Sdílet

Zdroj: Redakce

Android Wear 2.0 bude dle slov Googlu zatím největší aktualizace v jeho hodinkovém systému. Bude ještě více nezávislý na telefonu. Hodinky sice podporují nativní aplikace, ale pro přístup k internetu telefon stále potřebují. Systém ale dovolí aplikacím přímo přistupovat k Wi-Fi, Bluetooth a mobilní síti i bez asistence telefonu (ten může být vypnutý). Když si půjdete například zaběhat, mobil můžete nechat doma. U hodinek od LG, které obsahují i LTE modem, navíc skutečně nezmeškáte žádnou událost ani mimo dosah Wi-Fi signálu.

Lépe přizpůsobitelné ciferníky
Lépe přizpůsobitelné ciferníky

Vzhled systému i material design pro aplikace se dočkal několika nespecifikovaných změn, takže budou lépe použitelné i na modelech s kruhovým displejem, lépe si poradí s tmavými tématy apod. Notifikace tolik neplýtvají prostorem, takže se na displej vejde více textu. Navíc budou rozbalovatelné a například na zprávy bude možné okamžitě reagovat pomocí navržených odpovědí.

Nové vstupní metody
Nové vstupní metody

Kromě navržených odpovědí přibydou i dvě klávesnice. Jedna klasická QWERTY s psaním pomocí gest (na žádné velké romány to opravdu nebude) a druhá s rozpoznáváním ručně psaných textů pomocí OCR.

Lepší fitness provázání
Lepší fitness provázání

Sportovní/zdravotní platforma Google Fit dokonaleji propojí jednotlivé připojené aplikace. Jedné například zadáváte, co všechno jste dnes snědli. Druhá zase měří sportovní výkony. Díky propojení bude možné dělat rozdíly mezi příjmem a výdejem kalorií. Fit prý také lépe rozpozná, kdy jste začali chodit, během nebo jet na kole. AW 2.0 si rovněž poradí se streamovanou hudbou, takže přijde i běhání se Spotify.

 

Google ještě nakonec přidání tzv. Complications API, tedy rozhraní pro miniwidgety umístěné na cifernících. Firma zcela jistě kopíruje Apple Watch, které to pod stejným názvem nabízejí také. Uživatel si na ciferník s hodinami bude moci přidat jeden widget informující o ušlých krocích, další o příchozích e-mailech a pak třeba další o počasí.

Vývojáři už Android Wear 2.0 mohou stahovat. Běžní uživatelé se dočkají až na podzim.

Zdroj: Google