Hlavní navigace

Hodiny od Googlu přeskupily ovládací prvky a lépe si rozumí s chytrými hodinkami

25. 9. 2015

Sdílet

Zdroj: Redakce

Google už nějakou dobu jde cestou uvolňování stěžejních aplikací do Obchodu Play, kde si je může stáhnout kdokoliv a používat je v aktuální verzi. Vydávání aktualizací je mnohem jednoduší a Google nemusí vydávat aktualizaci celého systému, stačí vydat novou verzi aplikaci a pustit ji do Obchodu, kde je do několika dnů dostupná všem. Jedné větší se dočkala nyní aplikace Hodiny a novinky bychom určitě neměli opomenout.

Google přišel s hromadou malých designových novinek. Ovládací menu se třeba přesunulo do horní nabídky a dolní lišta s dotykovými tlačítky už není černá, ale nabývá odstínů aplikace. Z pohledu funkcí přibyla možnost postupného zvyšování hlasitosti u budíku nebo mnohem lepší spolupráce s chytrými hodinkami s platformou Android Wear.

Z hodinek nyní obsloužíte přichystaný budík, před kterým jste se vzbudili. Už delší dobu jste mohli z notifikační lišty na mobilu budík vypnout, aby vám zbytečně nezvonil. Tuhle možnost nově dostaly i hodinky a nemusíte tak sahat po mobilu. Žádnou novinkou není buzení pomocí vibrací hodinek a následné vypnutí budíku po probuzení.

 

Novou verzi Hodin od Googlu si můžete stáhnout zdarma z Obchodu Play do prakticky každého zařízení s Androidem. Jestli ji už v mobilu nebo tabletu máte, aktuální verze by se měla stáhnout sama, případně můžete aktualizovat manuálně pomocí Obchodu Play.