Hlavní navigace

Honor Watch GS Pro jsou outdoorové hodinky s extrémní výdrží (recenze)

6. 10. 2020

Sdílet

Zdroj: Honor
Netrvalo to dlouho a po Huawei Watch GT 2 Pro jsou tu chytré hodinky Honor Watch GS Pro. V minulé generaci šlo o dva téměř identické produkty s kosmetickými rozdíly a cenovým rozdílem ve prospěch Honoru. Číňani se poučili a tentokrát se hodinky již liší výrazněji.

Rozdíly jsou však patrné především zvenku. Zatímco hodinky od Huawei se zaměřují na styl, ty od Honoru spíše na sport. Mají jinak zpracované tělo, které je výrazně tlustší, kompozitové a s vystouplou ochrannou lunetou. Ta svádí k otáčení, jde však jen o designový prvek. Luneta je z kovu, stejně jako ovládací dvojice tlačítek na boku.

Displej už nekryje tvrdé safírové sklo (chrání jej luneta), ale pocitově bych u těchto hodinek měl menší strach s nimi někde bouchnout. Však také Honor uvádí kromě voděodolnosti do tlaku 5 atmosfér vojenské standardy odolnosti MIL-STD-810G.

Uhlově černá
Uhlově černá
Mramorově bílá
Mramorově bílá
Vojenská modrá
Vojenská modrá

Vybírat můžete mezi třemi barevnými variantami s třemi pásky, přičemž každý je i z jiného materiálu. V případě černé (hrubý povrch) a bílé (hladký povrch) jde o příjemný gumový pásek, modrý pásek s maskovacím vzorem je pak textilní. V krabičce dostanete opět stejnou kulatou nabíječku s USB-C kabelem, tentokrát opět s nabíjecími piny a bez podpory bezdrátového nabíjení.

14 dnů nestačí? Co 25?

Prostředí hodinek je díky operačnímu systému Lite OS zcela shodné, nenašel jsem proti Huawei jediný rozdíl. Hardware uvnitř se také nezměnil: hodinky pohání Kirin A1, mají kulatý 1,39" AMOLED displej a 4 GB vnitřní paměti. Pro vaše data (hudbu a fotografie) jsou k dispozici zhruba 2 GB. S hodinkami nelze platit.

Honor uvádí výdrž 25 dní, což je proti loňskému modelu (ten měl 14 dnů) velký nárůst. Kapacita akumulátoru se totiž zvýšila ze 455 na 790 mAh. Proto i to tlustší tělo a konečně i podsttaný hardwarový rozdíl proti modelu od Huawei. Nabíjení má trvat stále dvě hodiny, ale během testování jsem hodinky ani nestihl vybít.

Honor Watch GS Pro
Honor Watch GS Pro
Honor Watch GS Pro
Honor Watch GS Pro

Ovládáte je dvojicí tlačítek na pravém boku v kombinaci s dotykovým displejem. Ten je krásně čitelný a na nejvyšší jas dává 63 až 436 nitů. Maximální jas hodinek Huaweie je o 10 procent nižší. Barvy displeje jsou laděné do modra (studené barvy), což je pro AMOLED typické.

Lite OS

Na výběr máte ze stovky ciferníků a přes šikovnou funkci One Hop si na displej můžete přidat i vaše fotografie. U nich ale uvidíte už jen čas, žádné další údaje typické pro běžné ciferníky. Prostředí je kromě zobrazování času hodně zaměřené na sport, najdete tu měření asi stovky různých disciplín.

Pro popis dalších funkcí se můžete podívat na recenzi hodinek od Huaweie. Zkráceně: nejlépe funguje handsfree, volání z hodinek je díky kvalitnímu mikrofonu i hlasitému reproduktoru luxusní a zamrzí jen nesmyslně omezený seznam kontaktů. Synchronizovat s telefonem jich můžete pouze deset, zbytek pro vás budou neznámá čísla. Naopak práce se zprávami a notifikacemi je velmi omezená, u poloviny aplikací uvidíte jen náhled a s notifikacemi nemůžete vůbec nijak pracovat.

Měření spánku funguje dobře a díky statistikám i zobrazení délek hlubokého a mělkého spánku můžete zjistit, proč jste se třeba nevyspali ten den dobře. A co pro to příště udělat. Hodinky fungují i jako budík, pokud však chcete ten chytrý (co vás vzbudí v mělkém spánku), musíte jej nastavit přes aplikaci.

Počasí
Počasí
Tep
Tep
Sportovní režimy
Sportovní režimy

Ze zbylých funkcí dále můžete měřit tepovou frekvenci či hladinu kyslíku v krvi. Užitečná je vzdálená závěrka pro focení z mobilu, počasí naopak zobrazuje jen aktuální teplotu. Velmi dobře funguje přehrávač hudby, který je prakticky bez chyb. Hudbu lze streamovat z hodinek do hlasitého reproduktoru i do bezdrátových sluchátek, nebo z hodinek ovládat tu z mobilu.

Honor se chlubí obrovským množstvím podporovaných sportů, ale u většiny měří to samé. Tedy čas, tepovou frekvenci, liší se třeba intervaly. Jen u pár z nich pak i něco navíc, třeba u lyžování či golfu (sílu úderu). Pro běhání či turistiku je zde GPS a i ta nabízí obrovskou výdrž kolem 48 hodin. Mapu ale hodinky nezobrazí.

Hodnocení

Watch GS Pro jsou šikovné hodinky pro sportovní amatéry, které hodně vydrží. Nejen na baterii, ale i odolností. Pokud od nich čekáte prodlouženou ruku smartphonu, tak pouze na volání. Oblíbil jsem si OneHop, neboť na čas se tolik nedívám, ale připomenutí fotografií vašich blízkých je milá funkce. Od notifikací nečekám, že na ně budu na miniaturním displeji nějak odpovídat, ale kdyby šlo ty důležité aspoň nějak odložit.

MM_AI

Honor Watch GS Pro obr11 Vlastní fotografie na displeji

Honor Watch GS Pro se začaly prodávat za 6499 Kč. (Huawei si tak safírové sklo, titanové tělo a bezdrátové nabíjení cení na příplatek 1500 Kč) Jako dárek v předprodeji (do 18. října) dostanete bezdrátová sluchátka Magic Earbuds.

Outdoorové hodinky HONOR Watch GS Pro jsou v předprodejích k dispozici v barvě Charcoal Black a fitness hodinky HONOR Watch ES v barvě Meteorite Black. Po skončení předprodejů 18. října 2020 budou k dispozici všechny 3 barvy u obou produktů.

Byl pro vás článek přínosný?