Hlavní navigace

Hotel budoucnosti počítá s Windows 8. Podívejte se na koncept na videu

19. 2. 2013

Sdílet

Zdroj: Redakce

Když si dneska představíte hotelový pokoj – no možná klidně jakýkoli jiný pokoj –, je to prostě místnost se čtyřmi stěnami, nějakou skříní a jiným nábytkem, postel nevyjímaje. Budoucnost ale může nabídnout poněkud jiný zážitek. Průhledné steny, ovládání pomocí smartphonu nebo netradiční zdi s chytrými okny a skrytými úložišti. Vize budoucnosti od Microsoftu se naplnit nemusí, rozhodně je ale zajímavé a působivé na ni alespoň nahlédnout. Jednotlivé prostory slouží každý k různým účelům, nejsou však násilně rozděleny.

 

Samozřejmě v ukázce nemohou chybět Osmičky, jakožto poslední výkřik mezi operačními systémy. Na druhou stranu v ní také figuruje iPhone se systémem iOS, aby bylo vidět, že podpora bude pro různé platformy. Průhledné zdi samozřejmě neslouží jen k tomu, aby stály na místě. Dotekovým ovládáním na nich můžete zobrazovat různé věci. Interaktivní je v podstatě všechno, co se v místnosti nachází. Platí to také pro zrcadla nebo podlahy. Vysněný hotel zákazníkům umožňuje platit pomocí systému pro otisky prstů. Ty jsou vaším jedinečným identifikačním znakem.

Podívejte se na koncept sami a podělte se s námi v diskuzi, zda by se vám něco podobného zamlouvalo. Takto nemusí vypadat jen hotely, ale i pokoje v našich domácnostech.

Zdroj: Next at Microsoft

Byl pro vás článek přínosný?