Hlavní navigace

HP EliteBook Folio je odpověď na MacBook. Je krásný, tenký a má dva USB-C [CES]

Sdílet

Zdroj: Redakce

Americký výrobce na CESu odhalil nový prémiový ultrabook, který je dle jeho slov nejtenčím byznys notebookem v historii. V nejširším místě má jen 12,4 mm a váží méně než kilogram. Do hliníkového těla je vsazen 12,5" displej na kloubu, který jej dovolí rozevřít až o 180°.

HP EliteBook Folio

HP prozradilo, že se Folio bude prodávat v konfiguracích s procesorem Intel Core m7 (Skylake). Počítejte tedy s trochu slabším výkonem, zato dokonale tichým provozem (je chlazen pasivně). Integrovanou 8GB RAM doplní SSD (přes PICe) v různých kapacitách. Displej bude ve dvou variantách: dotykový s rozlišením 1920 × 1080 px, nebo nedotykový s rozlišením 3840 × 2160 px.

HP EliteBook FolioHP EliteBook Folio

Výrobce slibuje až 10hodinovou výdrž. Dobíjí se pomocí konektoru USB-C (3.1/Thunderbolt 3). Ty jsou hned ve dvou kusech, takže je možné připojit notebook k síti a zároveň jej doplnit o replikátor portů.

 

Čtyři reproduktory dodali lidé z Bang & Olufsen. Klávesnice i touchpad jsou prý špičkové. Chloubou má být také bezpečnost. Samozřejmostí je TPM modul, neustálá kontrola systému na úrovni BIOSu a volitelná čtečka otisků.

HP EliteBook Folio

HP EliteBook Folio na trh přijde v březnu, v Evropě se bude prodávat od 999 eur (27 000 Kč).

 

Zdroj: TZ HP

Byl pro vás článek přínosný?