Hlavní navigace

HP Pavilion dm4 dostal nový procesor a grafiku, to vše v malém provedení

24. 4. 2012

Sdílet

Zdroj: Redakce

HP pokračuje v aktualizování. Můžeme se těšit na vylepšený model HP Pavilion dm4, který dostane nový procesor z řady Intel Ivy Bridge. Notebook samotný už je v prodeji v Číně s procesorem Core i7-3612QM a stal se tak hlavním lákadlem na nové procesory, neboť jde o vůbec první notebook s procesory architekturoy Ivy Bridge běžně dostupný v (čínských) obchodech.

HP Pavilion dm4 Beats Edition

V řadě aktualizací u procesoru nekončíme, 14" verze Pavilionu dostane vylepšenou grafickou kartu AMD Radeon HD 7570M s grafickou pamětí 1GB typu GDDR5, která nahradí dříve používanou grafiku Radeon 7470M nebo integrovanoé řešení. Velkou změnou bude rozlišení. Zatímco současný model má standartních 1366 × 768 px, novinka bude mít rozlišení 1600 × 900, což na čtrnáctipalcové úhlopříčce nezní špatně. Ostatní věci jako pevný disk a operační paměť RAM zůstaly zachovány. RAM bude tedy 4 GB (frekvenci neznáme, ale vzhledem k použití Ivy Bridge možná už 1600 MHz) a pevný disk bude mít kapacitu 750 GB. Optická mechanika je standardní DVD vypalovačka.

 

Hudebně založený Beats Audio notebook bude mít šasi z černého hliníku a jelikož jde o hudební notebook, bude obsahovat subwoofer. Klávesnice bude typu chiclet s červeným podsvícením, ve víku najdeme 720p webkameru, dole pak 2 USB porty verze 3.0, HDMI port pro video, Bluetooth, další USB (2.0) konektor, analogový výstup VGA, čtečku paměťových karet a čtečku otisku prstů.

Cena v Číně je na 1070 USD po přepočtu z čínského juanu. O dostupnosti u nás zatím nejsou žádné informace.

Zdroj: Laptoping.com

Byl pro vás článek přínosný?