Hlavní navigace

HTC přijde o zvučného partnera, Beats Audio se chce vykoupit z jeho područí

19. 8. 2013

Sdílet

Zdroj: Redakce

Pokud jste někdy absolvovali alespoň základní kurz marketingu, určitě jste narazili na velmi důležitou zkratku USP. V překladu do češtiny to doslova znamená unikátní vlastnost produktu, která prodává. V případě telefonů HTC jsou jednou takovou vlastností softwarová a hardwarová vylepšení od specialisty na sluchátka a přenosné reproduktory, firmy Beats Audio. O tuto výhodu ale tchajwanský výrobce nejspíš brzy přijde. Beats Audio chce totiž podle informací deníku Wall Street Journal vykoupit akcie, které v něm vlastní HTC. Firma by tak mohla svoje technologie nabízet i jiným výrobcům a konkurenci HTC.

HTC Windows Phone 8S
HTC Windows Phone 8S s logem Beats na zadním krytu

Počátky románku HTC a Beats sahají do srpna roku 2011. Tehdy HTC ve výrobci sluchátek koupilo většinový podíl (50,1 %) za 300 milionů amerických dolarů. Poté však pro HTC přišly horší časy, loni proto firma necelou půlku svého podílu odprodala zpátky Beats Audiu. Letos se HTC propadlo do ještě větších problémů, čímž se pro Beats Audio stalo koulí na noze. Firma chce proto podíl tchajwanského výrobce vykoupit a najít jiného investora.

 

Pro spotřebitele to znamená, že technologie doposud exkluzivní telefonům HTC by se v budoucnu mohly objevit u většího počtu přístrojů od různých firem. Druhou možností je exkluzivita pro jiného výrobce, to ale zřejmě není to, po čem vedení Beats touží.

Zdroj: TechCrunch, Boy Genius Report