Hlavní navigace

Názor k článku Nejvýkonnější mozek pro mobily má Huawei. Kirin 980 zboří benchmarky od dom324 - "Je věděckotechnicky dokázáno, že na měsíc se dá...

 • 4. 9. 2018 13:49

  dom324

  "Je věděckotechnicky dokázáno, že na měsíc se dá pohodlně doletět a přistát v raketě s HW vybavením analogové meteostanice"
  A o kterou "raketu" se přesně jednalo? Protože Apollo používalo digitální procesor + spousta věcí byla řízena ze Země, vy meteostanice.
  A pokud by jste náhodou myslel sovětské sondy Luna - tak ty byly komplet řízené ze země, kde byl sálový superpočítač větší než Váš dům (což je obecně známý fakt, že ze začátku průzkumu vesmíru nebylo možné vměstnat dostatek výpočetního výkonu na palubu - a tak bylo vše řízeno ze Země).
  Takže by mě zajímalo, co za "raketu" jste teda měl na mysli. Protože řídit vesmírné těleso není vůbec jednoduché (musí se započítat gravitace obou těles - přičemž ta je proměná vzhledem k výšce od povrchu - u delších letů se počítá i s gravitací Slunce. Je nutné řídit rotaci, provádět korekci dráhy a rychlosti s vysokou přesností. Při přistávání je nezbytné držet správný úhel - jinak se těleso roztaví v atmosféře) a rozhodně by na to nestačilo vybavení vaší slavné meteostanice.