Hlavní navigace

Huawei vyrábí stolní počítače MateStation. Zatím k nám začal dovážet monitory

13. 4. 2021

Sdílet

Zdroj: Huawei
Huawei začalo v Česku prodávat monitory. Vedle smartphonů, nositelné elektroniky či routerů se ale ve stolních počítačích zdánlivě neangažuje. To ale platí jen pro náš trh. Na globálním webu si můžete objednat desktop MateStation S a k němu i klávesnici, myš či monitor. Na některých trzích jde o kopletní sestavu, k nám se zatím dostal zmíněný monitor.

Huawei do Česka dováží notebooky a monitor má na českém webu uvedený jako jejich příslušenství. Model nazvaný Display 23.8 AD80 má 23,8" úhlopříčku a panel typu IPS s rozlišením Full HD. Nabízí základní jas 250 nitů a obnovovací frekvenci 60 Hz. Kontrast uvádí pro IPS typických 1000:1 a displej je matný.

Monitor má minimalistický design a tenké rámečky. Lze jej polohovat sklápěním, změna výšky chybí. Můžete jej také uchytit na zeď či do jiného stojanu přes systém VESA. K počítači jej připojíte přes HDMI či VGA a napájení přes kulatý konektor znamená externí adaptér.

Monitor Huawei AD80
Monitor Huawei AD80
Monitor Huawei AD80
Monitor Huawei AD80

Zaváděcí cena činí 3199 Kč a koupíte jej na oficiálním eshopu, od konce dubna pak platí doporučená cena 3599 Kč. Monitory s podobnými parametry (ale ne tak tenkými rámečky) začínají lehce pod třemi tisíci.

Huawei MateStation S Huawei MateStation S (zdroj: Huawei)

V úvodu zmíněný MateStation S zatím v českých obchodech není, ale i tak se můžeme podívat, o co jde. MateStation S je totiž také novinka. Huawei loni začal vyrábět stolní počítače a úplně prvním byl MateStation B515.

MateStation S se podívá už i na trhy mimo Čínu. Velmi malá skříň vlastní výroby (Small Form Factor) naznačuje omezené možnosti budoucí výměny komponent, ale velké společnosti dělají desktopy právě takto.

KL hlasovani

Uvnitř je AMD Ryzen 5 4600G, 256GB SSD a pouze integrovaný grafický čip. K tomu 8 GB paměti typu DDR4 na 3200 MHz. Konektorová výbava zahrnuje i sériový port, což jasně indikuje směřování sestavy do podniků. Kompletní parametry najdete na webu výrobce.

Huawei MateStation S specifikace Huawei MateStation S specifikace

Zdroj: TZ Huawei

Byl pro vás článek přínosný?