Hlavní navigace

Huawei vyzve Samsung i na poli televizorů. První modely chystá už na příští měsíc

25. 3. 2019

Sdílet

Huawei se zřejmě pouští i do výroby televizorů. První dva modely budou mít 55 a 65", přičemž každý bude mít obrazovku od jiného dodavatele. Oba ovšem spadají pod čínského giganta na poli displejů, společnost BOE. Podle všeho tak půjde o tradiční LCD, na OLED si počkáme.

Jak to bude se Smart TV je zahaleno tajemstvím. Huawei by rád, aby se jeho televize staly středem digitální domácnosti, ale není vůbec jisté, zda vsadí na Android TV.

TIPČína předstihla Samsung i LG a je první ve výrobě televizorů

Novinka má na trh přijít už v dubnu letošního roku. Podle dřívějších zpráv se Huawei nechal slyšet, že nehodlá přijít s něčím, jako je tradiční televizor. Huawei TV tak zřejmě bude něčím netradiční. Kromě podpory sítí 5G má mít i dvojici kamer. Jejich účel je zatím také tajemstvím, nicméně se objevuje heslo Huawei AI Windows.

Huawei TV leak Huawei TV leak

Připomeňme, že největším světovým výrobcem televizorů je pro Huawei největší smartphonový rival Samsung. Čínské značky televizorů však v součtu již tradiční duo Samsung a LG předběhli.

Televizory již vyrábí třeba i Xiaomi. Cílem Huawei je dostat se na 10 milionů prodaných kusů ročně, což by z něj udělalo jednoho z nejvýznamnějších hráčů. Všechny informace zatím pochází z jiných zdrojů, Huawei nechce vstup na pole televizorů komentovat.