Hlavní navigace

Huawei začal prodávat vlastní elektrokoloběžku Leqi. Pohání ji HarmonyOS

15. 11. 2021

Sdílet

Zdroj: Huawei
Huawei se místo mobilů stále více zaměřuje na další produkty. Hodinky, sluchátka … a teď i koloběžky. Elektrokoloběžka od Huawei se jmenuje Leqi a bude konkurovat známému modelu od Xiaomi. Má chytrý bezpečnostní gyroskop a pohání ji stejný systém jako smartphony.

Motor o síle 350 W má dodávat výstupní výkon dokonce 630 W. Na jedno dobití zvládne s 10,4Ah baterií dojezd až 40 kilometrů. Devítipalcová kola jsou vyztužená aramidovými vlákny, která se používají i v pneumatikách pro automobily. Elektrická koloběžka Leqi se prodává zatím jen v Číně za 390 dolarů (asi 8500 Kč) v obchodě vmall.com.

Zajímavostí je, že na koloběžce běží operační systém HarmonyOS 2.0. Ten ve spojení se smartphonem stejné značky umožní třeba chytré odemykání a zamykání podle toho, jak jste od koloběžky vzdáleni.

Huawei Leqi Huawei Leqi

Udávaná stoupavost k udržení rychlosti 25 km/h je 15 % při váze pilota 75 kg. Dalším vylepšením je chytrý gyroskop, který vypne motor při detekci naklonění o více než 45°, nebo pokud zjistí, že je kolo ve vzduchu (nemá trakci). Koloběžka má jinak standardní konstrukci a prodává se v bílé a černé barvě.

zdroj: Huawei Central