Hlavní navigace

Huawei změnil vzhled AppGallery a hlásí 530 milionů uživatelů

19. 1. 2021

Sdílet

Zdroj: Huawei / Cnews.cz
Huawei předělal obchod s aplikacemi AppGallery a slibuje si od toho větší přehlednost. Po odstřižení od služeb Googlu se v telefonech Huawei stal AppGallery hlavní branou k aplikacím. Byť v něm nikdy nenajdete aplikace od Googlu, ty ostatní Huawei pilně doplňuje a propaguje.

Novou verzi AppGallery už možná od včerejška máte, aktualizace bude probíhat postupně a je určena pouze pro Evropu. Přestože jde o větší změny, dostala jen minoritní číselný update 11.0.2.303.

Úvodní stránka nazvaná Novinky obsahuje aplikace sdružené ve skupinách. Ovšem hned první karta aktuálně vede na eshop Huaweie s nabídkou slevněných smartphonů, chytrých hodinek i notebooků. Dále je zde seznam aplikací vybraných redaktory z Huaweie či sekce Campaign a Gifts (ne vše je tedy přeloženo do češtiny). První obsahuje různé akční nabídky, dárky pak „umožňují uživatelům zdarma načítat položky od vývojářů aplikací výměnou za stažení nebo přihlášení k jejich aplikacím“.

AppGallery new CZ AppGallery new CZ

Samotné aplikace a hry jsou pak na druhé a třetí straně. Na prvních místech rotují propagované aplikace, následují seznamy aplikací:

  • Nejlépe hodnocené
  • Inovativní aplikace
  • Žebříčky aplikací
  • Doporučené aplikace
  • Mohlo by se vám líbit
  • Nejoblíbenější
  • Nejlepší v tomto měsíci

To sice nezní nejpřehledněji, vždy můžete ale i klasicky vyhledávat. Huawei se snaží vývojáře lákat na lepší podmínky, například si z aplikací bere výrazně menší procento, než Google ve svém obchodě. Aktuálně má smlouvu s 2,3 miliony tvůrci aplikací.

MM_AI

Huawei AppGallery 2
Huawei AppGallery 2
Huawei AppGallery 3
Huawei AppGallery 3

Celkově AppGallery funguje ve 170 zemích a má okolo 530 milionů aktivních uživatelů měsíčně. Za první tři čtvrtletí roku 2020 zaznamenal Huawei 384 miliard stažení.

zdroj: TZ Huawei

Byl pro vás článek přínosný?