Hlavní navigace

Hudební klasici mohou stahovat Aimp 4. Knihovnu přenesl do hlavního okna

17. 12. 2015

Sdílet

Zdroj: Redakce

Jste-li příznivci přehrávačů jako Winamp, kteří ještě poslouchají hudbu poněkud klasičtěji, což znamená vyhýbání se streamovacím hudebním službám, potěší je nový Aimp. Můžete v něm budovat hudební knihovnu, přehrávat pomocí klasických seznamů stop, zkrátka cokoli chcete. Oproti předchozím verzím nabízí čtvrtá řada přepracovaný vzhled, kde se všechny prvky vlezly do jednoho okna, včetně vizualizace hlasitosti skladby na časové ose.

 

Komu se nový vzhled nelíbí, případně mu nepřipadá praktický, má jako obvyklý na výběr z mnoha oblečků stažitelných z internetu. Novinkou je napevno zabudovaná knihovna do výchozího motivu vzhledu. Týká se jí zlepšení v podpoře přehrávaných soubor přes síť, možnost přidat do přehrávače jen složku bez obsahu podsložek, dále se data načítají jen z viditelných kategorií a je možné všechno řadit podle abecedy.

Funguje též posouvání kolečkem myši v neaktivním okně. Když podržíte klávesu Ctrl, budete se posouvat mnohem rychlejším tempem. Konečně také u vybraných seznamů stop uvidíte velikost a celkovou stopáž. Přibyly chytré seznamy, které se sestavují na základě obsahu knihovny nebo vybraných složek s muzikou. Třikrát bylo zrychleno sestavování náhodných seznamů. Kompletní seznam novinek najdete na www.aimp.ru. Přenosnou verzi vám případně jako alternativu nabídne instalační program.

Aimp 4

Zdroj: Aimp.ru via gHacks Tech News