Hlavní navigace

iMaps? Apple prý v iOS 6 přijde s vlastními mapami, ty od Googlu zahodí

14. 5. 2012

Sdílet

Zdroj: Redakce

Zdroj blízké jablečnému fanwebu 9to5mac.com potvrdily, že Apple chystá pro novou verzi mobilního systému aplikaci s vlastními mapovými podklady. Stávající Mapy sice vytvořili lidé z Cupertina, ale podklady byly od Googlu. To se nejspíš změní.

Apple se už v mapách hodně angažoval, dřívější akvizice společností Placebase, C3 Technologies a Poly9 mu dodaly technologie, které dovedou úžasné věci například s 3D vrstvami. Expertní tým zatím v pozadí možná připravoval i něco víc. Před nedávnem navíc upustil od Google Maps pro práci s geotagy v aplikaci iPhoto. Zbavování se závislosti na ostatních společnostech je jasným směrem posledního desetiletí.

C3 Technologie 3D map

Na Yell.com najdete 3D mapy od C3 tehcnologies ve čtyřech britských městech: Manchester, Londýn, Leeds a Birmingham

Když jsme v březnu spekulovali o tom, co Apple udělá se 100 miliardami na účtu, vzpomněli jsme na chybějící vyhledávač, vlastní mapy a sociální síť (mimo málo rozšířený hudební Ping). Na vyhledávač si Apple nejspíš netroufne, zde má Google a Bing ohromný technologický náskok. Sociální sítě nejsou odvětvím, kde lze úspěšně vydělávat (Facebook je spíš výjimkou). Ale mapy a navigace na mobilech jsou pomalu nejužitečnější aplikací. Tim Cook a jeho tým teď disponují takovými prostředky, že se brzy mohou stát velkou konkurencí pro mapy Bingu nebo právě Googlu.

 

MM_AI

Apple možná oznámí další akvizice, třeba podpoří vývoj OpenStreetMap, ale jako nejpravděpodobnější varianta se jeví, že jako většina konkurentů využije už hotových dat od místních geodetických a kartografických společností, jakou je u nás Geodis. Nelze očekávat, že by Apple začal úplně od píky. Více se ale dozvíme v červnu na WWDC 2012, kdy byl měl Apple nový systém představit.

3D mapy C3 Technologie v akci

" width="560" height="315" frameborder="0">

Byl pro vás článek přínosný?