Hlavní navigace

Indie zablokovala 32 webů, z nich znovu povolila Vimeo nebo Dailymotion

2. 1. 2015

Sdílet

Zdroj: Redakce

Cenzura je v Indii na vzestupu. Aspoň se to zdá z nových opatření, v rámci kterých byl Indům ke konci roku 2014 zablokován přístup k 32 stránkám. Z nich některé patří k populárním. Jmenujme Vimeo, kde naleznete ke shlédnutí především profesionální obsah, Pastebin, kam vkládáme anonymně různé části textů, případně gist.github.com

Ten slouží k podobným účelům. Na seznamu, viz níže, najdete právě převážně služby pro vkládání textů. Arvind Gupta, vůdce indické strany Bharatiya Janata, poskytl na Twitteru krátké vyjádření. Tipy na zablokování zakázaných webů prý vymyslela skupina proti boji s terorismem. Podle ní weby nesly obsah zaměřený proti Indii.

 

Gupta dodal, že už byly odblokovány první čtyři weby, které závadný obsah odstranily. K prvním odblokovaným stránkám patří weebly.com, vimeo.com, dailymotion.com a gist.github.com. Tyto služby už prý nepovolí vkládání džihádské propagandy, případné jiných materiálů, které by odporovaly zákonům země.

MMF24

V Indii se bojí toho, že zastánci džihádu přetáhnou na svou stranu mladé jedince. Komunikují s nimi přes sociální média a vymývají jim mozky. Co by ale hravě nevyřešila stará dobrá cenzura, že? V Indii nejspíš ještě neslyšeli o tom, že osvěta bývá nejúčinějším řešením. Co zakážete, to lidi začne přitahovat tak nějak více než předtím. Ještě hloupější je blokování porna v Británii.

via TWCN Tech News | Neowin

Byl pro vás článek přínosný?