Hlavní navigace

Insideři již testují Windows 10 Mobile (14342). Vylepšuje Edge a Store

18. 5. 2016

Sdílet

Zdroj: Redakce

Týden po desktopovém buildu 14342 dostali stejné sestavení také Windows Insideři v mobilním Fast Ringu. Windows 10 Mobile především opravují chyby, ale mají i pár nových vychytávek. V prohlížeči Edge již konečně fungují gesta (swipe doleva/doprava) simulující tlačítka zpět/vpřed stejně jako v IE na Windows Phonu. Experimentální nastavení about:flags nově ukrývá zmínku o podpoře rozšíření, ale ta jsou zatím dostupná jen na desktopech. A nejspíš tomu tak i zůstane.

Gest pro přechod zpětGest pro přechod vpředMobilní Edge bude také možná podporovat rozšíření
Gest pro přechod zpět a v před | Mobilní Edge bude také možná podporovat rozšíření

Windows Store byl kompletně přepracován. Je snad ještě pomalejší než dřív (na Lumii 950), ale dostupnost nových aktualizací už ověří okamžitě. Hlavní stránka Storu zobrazuje karusel vybraných (a sponzorovaných) aplikace, oblíbené aplikace a hry, plus další doporučovaný obsah.

Nový Windows StoreNový vzhled aktualizací
Nový Windows Store i seznam aktualizací

Detaily aplikací nově prozrazují, pro které platformy jsou dostupné. To je ale asi jediné pozitivum. Popis aplikací Microsoft nelogicky posunul někam dolů až pod screenshoty, takže se hned po otevření nedozvíte, k čemu vlastně software slouží. Zjevně také zmizela boxík s informacemi, co se změnilo v poslední aktualizaci.

Detail aplikacePro které platformy je dostupná
Detail aplikace a pro které platformy je dostupná

Co se týče oprav, už by měly jít bez problémů stáhnout jazykové balíčky. Microsoft upravil některé ikonky v nastavení. Optimalizoval práci s GPS. Že se telefon vypíná, uvidíte na displeji až do skutečného vypnutí, nikoliv jen chvilku. Pokud kliknete na tlačítka přehrávač na lock screenu, dojde u nich k animaci.

 

Zůstaly/přibyly některé chyby. Po upgradu může telefon zamrznout na obrazovce s logem Windows. Ve skutečnosti se dokončují operace na pozadí, takže stačí čekat. Na některých telefonech pro dvě SIM nemusí u sekundární karty fungovat mobilní data. Při přeskupování dlaždice v Rychlých akcích spadne Nastavení.

Zdroj: Microsoft