Hlavní navigace

Instagram má více než 400 milionů uživatelů a denně zpracuje přes 80 milionů fotek

24. 9. 2015

Sdílet

Zdroj: Redakce

Když Facebook kupoval za 1 miliardu dolarů Instagram, mnozí si říkali, jestli to není až příliš za jednoduchou minoritní síť s fotkami. Nutno podotknout, že to bylo ještě před obrovskou akvizicí WhatsApp, která se vyšplhala až 16 miliardám dolarů a posunula částky akvizic úplně do jiných výšin. Dnes je na více než tři roky starý odkup jiný pohled a kdo ví, možná ona miliarda byla málo.

Instagram se totiž dnes pochlubil dalšími statistikami a nejzmiňovanější hodnotou je pokoření milníku 400 milionů registrovaných uživatelů. Fotografická sociální síť tím sebrala vítr z plachet všem kritikům, kteří byli k dalšímu růstu spíše skeptičtí. Vždyť ani ne za rok se síti podařilo nabrat těžko uvěřitelných 100 milionů uživatelů, přičemž více než polovina z nich je z Evropy a Asie.

 

Celkový pohled na demografická data je velmi zajímavý. Více než tři čtvrtiny všech uživatelů posílá fotky mimo USA a nejvíce instagramových účtů přibylo v Brazílii. Částečně se tak potvrzuje tvrzení o nasycenosti západních trhů a pomalá reorientace na ty méně pokročilé v Asii a Jižní Americe.

A vypadá to, že Instagramu se podařilo z části vyřešit také problémy s finanční návratností. Stále ve více zemích se začínají v rámci Instagramu zobrazovat reklamy nebo sponzorované příspěvky, které známe z jiných sociálních sítích. Konkrétní čísla díky akvizici Facebooku sice neznáme, podle ostatních sociálních sítí se ale podobné řešení jeví jako krok správným směrem.

Zdroj: Instragram