Hlavní navigace

Internet Explorer 10 pro Windows 7 vyšel. Stáhněte si výkonný prohlížeč

26. 2. 2013

Sdílet

Zdroj: Redakce

Jako kdybychom to neříkali. Patříte k mase nějakých 700 milionů uživatelů Windows, kteří z velké části vyčkávali na nový Internet Explorer? Zatímco se novější řady nedočkají majitelé Windows XP ani Windows Vista, převažující většina lidí s Windows 7 trpělivě vyčkávala, protože věděla, že desátou řadu aplikace dostane. Ovšem nikoli pod stromeček, ale s pořádným zdržením oproti Windows 8. Dlaždicový systém byl i s prohlížečem dokončen na začátku srpna a do prodeje se dostal v říjnu. Od té doby jsme byli svědky vydání jediné veřejné ukázky IE10.

Tip: Windows Blue přinesou Internet Explorer 11, lepší vyhledávání a betu

Do Windows 7 přichází Internet Explorer 10 sice pozdě, ale je to pořád lepší, než kdyby nepřišel nikdy. Novinek vlastně není tolik, aspoň z pohledu uživatele. Pokud se na něčem pracovalo, byl to výkon. Špičková hardwarová akcelerace byla chloubou již u předchozí generace prohlížeče, přičemž tentokrát byla dotažena ještě o kus dál. Microsoft zmiňuje, že ve srovnání s Internet Explorerem 9 si novinka vede o 20 % lépe v načítání stránek a následné interakci.

 

Díky rozšířené akceleraci je místo procesoru více vytěžována grafická karta, což se opět projeví jak ve výkonu, jak v úspornosti běhu (a výdrži na akumulátor). Z dlaždicového operačního systému si prohlížeč konečně vypůjčil alespoň kontrolu pravopisu. Se štíhlým uživatelským prostředím je Microsoft zřejmě spokojen, protože ho ponechal prakticky beze změny. Mimochodem, vydání prohlížeče doprovodila povedená reklama. Nostalgie 90. let na mě osobně zase tak velký dojem neudělala, tentokrát však minutový spot velmi chválím.

Internet Explorer 10 je k dispozici v 95 jazycích a pouze pro Windows 7. Stáhnout jej můžete z webu Windows.cz/IE. Automatické aktualizování stávajících instalací Sedmiček proběhne v nadcházejících týdnech, firma nebude na nic příliš dlouho čekat. Stažení můžete zabránit pomocí dříve vydaného nástroje. Microsoft si pro začínající uživatele nachystal také úvod do světa redmondského prohlížeče formou webové presentace na Exploretouch.ie. Kdyby vás zajímalo nějaké technologické demo, společnost připravila rovněž Hledání min, kompletně v HTML5 a dalších webových technologiích.

KL hlasovani

Zdroj: Tisková zpráva

Byl pro vás článek přínosný?