Hlavní navigace

Internet Explorer 11 bude na tabletu jako ryba ve vodě. Jaké inovace chystá?

2. 8. 2013

Sdílet

Zdroj: Redakce

Zatímco inovace v desktopové edici Internet Exploreru váznou, když pomineme technologické novinky, verze pro Metro se naopak pokaždé dočká pozornosti z různých úhlů. Uživatelsky vděčné funkce jako synchronizace panelů budou doprovozeny dalšími vylepšeními pod kapotou. Redmondští se již s desátou řadou prohlížeče z velké části zaměřili na dotekové brouzdání. Od té doby pro blížící se „jedenáctku“ vymysleli pár zlepšováků. Jeden z nich simuluje situaci, kdy ukazatelem myši přejedete nad nabídku.

Tip: Microsoft uvolnil Internet Explorer 11 Developer Preview pro Windows 7

Ta se rozbalí, aniž byste klepli. Podobně to bude fungovat i s dotekem. Podržení prstu nad nabídkou povede k rozbalení. Až klepnete, bude to logicky jako klepnutí myší. Aplikace bude vybavena novou kontextovou nabídku, jež se vysune, když hypertextový odkaz prstem zmáčknete a podržíte. Nebude tak zasahovat do prohlížení, dodatečné možnosti ale budou dostupné hned ve spodní části obrazovky.

Podobně Internet Explorer 11 podporuje jakési „podsvícení“ odkazu, kterého se dotknete prstem. Nemělo by se stávat, že do poslední chvíle nemáte ponětí, na kterou položku se vám ve změti odkazů povede klepnout. Pro zvýraznění Microsoft vyžil transformace z kaskádových stylů.

 

Pro zrychlení prohlížení a snad i úsporu systémových prostředků bude prohlížeč ukládat do mezipaměti stránky z historie, na které můžete přejít zpět či vpřed. Výsledkem je prakticky okamžitě načtená stránka. Přejít na ni můžete gestem. Ovládání gesty představil již Internet Explorer 10. Když klepnete na tlačítko zpět či vpřed, ukáže vám aplikace ještě obrázek stránky, abyste se na ní stihli zorientovat, než ji načte. To zní velmi dobře.

Jedenáctá generace bude údajně prvním prohlížečem, jenž bude z výroby na dotekových displejích aktivně podporovat přetahování objektů, které bylo dosud doménou ovládání myší. Funkci můžete zkoušet na experimentu Magnetic Poetry na IE Test Drive. V IE 10 funguje aspoň s myší. Nejdůležitější novinky jsme si prošli, zájemci se mohou začíst do detailů na IEBlogu. Většina funkcí ovšem vyžaduje spolupráci ze strany webových stránek, které musí být upraveny.

MMF23

Zdroj: IEBlog

Byl pro vás článek přínosný?