Hlavní navigace

Internet Explorer 11 bude podporovat WebGL. Byly objeveny důkazy

2. 4. 2013

Sdílet

Zdroj: Redakce

Rafael Rivera v uniklých Windows Blue provedl „výkopové práce“ a narazil na zajímavou skutečnost. Internet Explorer 11 podporuje technologii WebGL a již ji lze aktivovat. Přirozeně, že uniklé sestavení obsahuje podporu nekompletní a rozpracovanou. Microsoft má ostatně dost času na to, aby implementaci dotáhl do konce. (Windows Blue vyjdou v létě či na podzim.) O jmenované technologii jste u nás jistě slyšeli, přináší do prohlížeče obsah ve 3D. Třetí prostor využijí především hry. Důležité je, že není vyžadován zásuvný modul.

Tip: Windows Blue unikla. Čekejte více personalizace a malé dlaždice

Pouze je nutné, aby WebGL výrobci prohlížečů integrovali do svých nástrojů na brouzdání po internetu. Google a Mozilla se s podporou vytasili již dávno. Vlastně se řadí k subjektům, které se podílely na zrodu technologie. S nimi se na seznam rodičů zapsala Opera nebo Apple. Ještě pro stále čerstvý Internet Explorer 10 platí, že v něm WebGL zprovozníte jedině díky doplňkům od třetích stran. Použít lze např. Google Chrome Frame či IEWebGL.

 

Microsoft se k implementaci technologie příliš nemá, protože se bojí o bezpečnost uživatelů. Poukazuje přitom na skutečnost, že WebGL přímo přistupuje k hardwaru počítače. Bezpečnost leží z velké části na poskytovateli obsahu, který se musí ujistit, že vám dodá legitimní kód. Redmondští svolili, že svůj názor přehodnotí, pokud bude možné technologii bezpečně implementovat do prohlížeče, aniž by byla ohrožena bezpečnost.

Firma stále může vydat Internet Explorer 11, aniž by podporu ve výchozím stavu aktivovala. Momentálně pouze víme, že na ní pracuje. Třetí rozměr by se postupně mohl postarat také o oživení nudných placatých webových stránek. Podporuje váš prohlížeč WebGL? Ověřte si to na www.doesmybrowsersupportwebgl.com.

WebGL je v Internet Exploreru 11 přítomno
WebGL je v Internet Exploreru 11 přítomno | Foto: Within Windows

Zdroj: Within Windows | WinSuperSite