Hlavní navigace

Odstartovala nová internetová televize Mall.tv. Nabízí zdarma filmy a seriály

8. 10. 2018

Sdílet

Zdroj: Redakce

Od včerejška můžete „naladit“ novou internetovou televizi Mall.tv. Jak už napovídá název, stojí za ní stejnojmenný e-shop, ale kromě jména, loga a lehkého product placementu mezi službami téměř nenajdete souvislost. Mall se očividně inspiroval u Amazon Prime Videa, YouTubu a seznamáckého Streamu. V prvním případě jde o spojení velkého obchodu a obsahových služeb. Ve druhém o podobně stavěný přehrávač a detaily na stránce s videem. A ze Streamu Mall převzal tvůrčí tým. Do nové služby přešel jeho šéfproducent Lukáš Záhoř i producent Milan Kuchynka (Kancelář Blaník). Přestoupila i řada tvůrců v čele s kuchařem Romanem Vaňkem, architektem Adamem Gebrianem, moderátorem Pavlen Zunou, foodblogerkou Veronikou „Koko“ Kokešovou a bavičem Luďkem Staňkem.

Mall.tv
Mall.tv
Dostupné tituly
Dostupné tituly
Kategorie pořadů
Kategorie pořadů
Přehrávač
Přehrávač
Minipřehrávač
Minipřehrávač

Ti všichni se podílejí na nových zábavních, publicistických nebo naučných pořadech. Mall.tv ale nabídne i seriály a filmy. Od České televize převzal komediální seriály Kosmo a Čtvrtá hvězda, sám pak natočil dva vlastní: Život je hra a Stylista. Filmů je v nabídce jen šest, všechny v minimálně v HD rozlišení, s původním zvukem a titulky. Mall katalog plní s pomocí Aerofilms, takže zatím nabízí jen nezávislou tvorbu.

TIP: HBO Go boduje. Velká filmotéka s plnou českou podporou zlevnila o třetinu

Obsah je dostupný zdarma a s reklamou, placená verze chybí. Prozatím chybí také mobilní aplikace, ty by ale měly na Android a iOS dorazit v nadcházejících týdnech. Mall.tv se objeví i na Smart TV. Prozatím lze televizi sledovat jen na webu.

Pokud pominu včerejší problémy se zasekáváním nebo dlouhým načítáváním videí, přehrávač můžu jen pochválit. Nechybí automatická ani ruční volba rozlišení, videa lze poslat na Google Chromecast nebo Apple AirPlay. Na počítači v něm fungují i obvyklé klávesové zkratky (F pro celoobrazový režim, šipky do stran pro rychlé přetáčení, nahoru/dolů pro regulaci hlasitosti, mezerník jako pauza).

Už jste naladili novou Mall.tv?

TIP: Amazon Prime Video obsahuje první české filmy

Na Mall.tv se můžete i přihlásit (přes Facebook nebo nově registrovaný účet na e-mail). Pak vás bude televize upozorňovat na nové pořady, budete moci hodnotit a komentovat, pokračovat v nedokončeném přehrávání a také sledovat mládeži nepřístupné pořady (pokud v profilu vyplníte, že máte přes 18 let). A když posunete stránku dolů, přehrávač se sice schová, ale ve spodním rohu se objeví jeho zmenšená verze, takže video bude pořád vidět.

Byl pro vás článek přínosný?