Hlavní navigace

iPadům klesají prodeje. Lék? Na cestě je prý větší model, který nabídne i stylus

11. 5. 2015

Sdílet

Zdroj: Redakce

Apple před pěti lety vdechl tabletům nový život. iPad byl hit a přesvědčil i běžné uživatele, že velká dotyková obrazovka mají smysl. Jenže v posledních 15 měsících jejich prodeje i tržby stále klesají. Proti jsou především dva faktory.

Zaprvé už iPady tak rychle nezastarávají. I tři roky starý iPad 3 má stále aktuální systém a dá se bez problémů používat. Zadruhé pak z podílů tabletů začaly ujídat přerostlé telefony. Už i Apple uvedl 5,5" iPhone 6 Plus. Jak z toho ven?

Takhle by mohl vypadat 12,9
Takhle by mohl vypadat 12,9" iPad

Cestou prý nakonec nebyl menší iPad Mini (kvůli telefonům), ale možná větší iPad (Max, Pro?). Už loni se spekulovalo, že Apple uvede tablet s 12,9" displejem. Apple Insider zjistil od svých zdrojů, že Apple na zařízení stále pracuje. Velikost zůstává, nový iPad prý bude obsahovat i Bluetooth stylus s citlivostí na různé úrovně přítlaku, NFC, USB-C a zpětnou odezvu Force Touch.

U konektorů není jasné, jestli se USB-C bude duplikovat s Lightningem, nebo jej zcela nahradí. NFC prý bude sloužit pro snadné párování příslušenství (onen zmíněný stylus), ale také pro platby Apple Pay. Tedy ne, že byste s tabletem platili v obchodě, velký iPad by mohlo sloužit jako terminál.

 

Údajný „iPad Pro“ by svými vlastnostmi měl konkurovat Surfacu 3 Pro od Microsoftu. Jenže pracovní tablet od Microsoftu v sobě skrývá výkonný hardware i plnotučný operační systém, který po připojení klávesnice a myši promění tablet v desktop. Kdyby velký iPad běžel na iOS, tak by jej stále limitovaly kompromisní mobilní aplikace a spíš než pracovní nástroj by to byla jen pomůcka.

Zdroj: Apple Insider