Hlavní navigace

iTV prý nebude, přijde jen nový přehrávač. Apple zrušil plány na televizor už před rokem

19. 5. 2015

Sdílet

Zdroj: Redakce

Utajené zdroje listu Wall Street Journal tvrdí, že Apple žádný vlastní televizor neuvede. Podle dřívějších plánů měl iTV přijít příští rok, ale Apple projekt zrušil už loni. Jedním z důvodů mohly být obavy, že by se nová značka neprosadila v silně konkurenčním prostředí.

Vize Applu prý přitom nebyly nesmělé. 4K televizor měl obsahovat řadu senzorů a kameru, která by sloužila pro videohovory FaceTime. Apple ostatně loni koupil společnost PrimeSense, jež stojí za prvním Kinectem. Samsung, LG, Panasonic a další ale chytré televizory staví také, podporují i kamery a volání přes Skype.

 

Není vyloučeno, že to Apple s iTV nezkusí někdy v budoucnu, až se bude zase přecházet na nové technologie. Cupertinská firma už prý sama zkoušela vyrobit průhledné obrazovky s laserovým promítáním, ale kvalita obrazu nebyla dobrá a navíc šlo o energeticky náročný produkt. Produkty do obýváku zatím Apple úplně nezabalil.

Už za měsíc na konferenci WWDC prý Tim Cook uvede další generaci přehrávače Apple TV, která má obsahovat vylepšený operační systém, Siri a ovladač s trackpadem. K tomu chystá vlastní hudební službu a stranou možná nezůstane ani loňská akvizice společnosti Beats. Ta vyrábí sluchátka a reproduktory, nová Apple TV by se kromě videa mohla více zaměřit i na přehrávání hudby.

Zdroj: WSJ via Apple Insider

Byl pro vás článek přínosný?