Hlavní navigace

Ivy Bridge budou stát stejně jako dnešní CPU

20. 12. 2011

Sdílet

Zdroj: Redakce

Přestože se prvních procesorů Intel z rodiny Ivy Bridge dočkáme nejdříve v dubnu, internetem už probíhají zprávy o jejich ceně. Obecně je u nových čipů předpokládán nárůst výkonu zhruba o 15 % při spotřebě nižší o 20 %, vše hlavně díky 22nm výrobnímu procesu. Nové modely jsou také kompatibilní s některými čipovými sadami.

Čip Intel Ivy Bridge. Zdroj: GSMArena.com

Více o problematice procesorů Ivy Bridge se můžete dočíst v novince od kolegy Lukáše Fialy: Ivy Bridge: o TDP, značení a zpětné kompatibilitě, a víc informací o čipových sadách Intel 7. série naleznete v této novince: Čipsety Intel Z75, Z77 a spol.: konečně USB 3.0.

Dost již rekapitulace a pojďme se podívat na následující tabulku, kde se nachází všechny důležité informace o 11 procesorech Ivy Bridge včetně ceny. Ta by měla zůstat povětšinou stejná jako u ekvivalentních procesorů Sandy Bridge. Jedinou výjimkou z pravidla pak je Core i5-3570K, který je o 9 dolarů dražší než Core i5-2500K, který by měl dle tabulky v budoucnu nahradit.

MMF23

Ceny, které zatím známe, nejsou žádným překvapením a dalo se předpokládat, že Intel pouze nahradí stávající modely za nové o něco málo výkonnější a díky menšímu výrobnímu procesu také levnější na výrobu. Zákazníky toužící po energeticky úspornějších procesorech jistě potěší, že cena modelů s přídomkem „S“ a „T“ zůstala stejná jako u základních modelů.

Zdroj: CPU World

Byl pro vás článek přínosný?