Hlavní navigace

Jack Dorsey rezignoval jako šéf Twitteru. Bude se věnovat své druhé firmě Square

29. 11. 2021

Sdílet

Zdroj: AP
Zakladatel Twitteru Jack Dorsey dnes oznámil, že příští rok odstoupí z pozice výkonného ředitele (CEO). Nahradí jej dosavadní CTO (technologický ředitel) Parag Agrawal. Dorsey v rozlučkovém dopise uvedl, že vedení společností jejich zakladateli je velmi omezující.

Jack Dorsey opouští společnost, kterou v roce 2006 založil. Jeho tweet je úplně první zprávou na této síti. A jeho rozlučkový tweet poslední zprávou určitě nebude. Akcie po tomto oznámení posílily asi o 5 %.

Dorsey byl sice z pozice ředitele odvolán již rok po založení, ale z firmy tehdy neodešel a v roce 2015 se vrátil do čela. V tomto mezidobí Twitter vedli například Dick Costolo nebo Evan Williams. Nyní zdá se končí již nadobro. Zůstává CEO své druhé společnosti Square, která se zaměřuje na finanční služby a kryptoměny.

Jack Dorsey rezignoval Jack Dorsey rezignoval

Twitter za svých 15 let existence získal nynějších zhruba 200 milionů uživatelů, kteří jej používají denně. Za Facebookem nebo TikTokem tak sice v počtech zaostává, ale místo masy lidí přitahuje relativně kvalitnější obsah. Používají jej novináři i politici. A dodnes si jako jediná sociální síť (z těch velkých) zachoval možnost chronologické časové osy.

Více: Zakladatel Twitteru věnuje na boj s koronavirem témeř třetinu svého jmění

Novým šéfem Twitteru se příští rok stane Parag Agrawal. Začínal v Microsoftu a v Twitteru pracoval od roku 2011 nejprve jako softwarový inženýr, později jako CTO.

zdroj: AP