Hlavní navigace

Jak vypadá Radeon RX Vega 64: limitovaná vzduchová a vodní edice na fotografiích

31. 7. 2017

Sdílet

Zdroj: Redakce

Co nevidět by AMD mělo na svět po odkladu z původně plánovaného (asi) června vypustit grafické karty Radeon RX Vega, založené na highendovém čipu Vega 10. Ještě před oficiálním uvedením ale včera firma poněkud povolila šrouby informačního embarga a zveřejnila obrázky těchto grafik, přičemž dovolila „otisknout“ fotografie také různým webům, jejichž redaktoři byli na neveřejné prezentaci.

Herní Vega bude mít nakonec podle všeho tři verze. Jejich základní rozdělení bude na Radeon RX Vega 56 a Radeon RX Vega 64 – toto značení kopíruje Pro verze pro počítače Apple a zřejmě znamená počet CU aktivních v čipu. Radeon RX Vega 56 je tudíž ořezaný model s 3584 stream procesory, který má mít jen nereferenční verze a zatím žádná taková nikde k vidění není. Radeon Vega RX 64 je plnotučný model s 4096 stream procesory, který půjde na trh ve dvou verzích. Nebo třech, jak se to vezme. Již jsme viděli základní referenční verzi se vzduchovým chladičem, ovšem AMD chystá také „limitovanou edici“ s hezčím chladičem vycházejícím z designu karty Frontier Edition. A kromě této přijde také vodní verze zřejmě také označená Radeon RX Vega 64.

Právě od těchto dvou posledních verzí – tedy limitovaného vzduchového modelu a jeho vodní mutace byly zveřejněny obrázky. Kromě oficiálních vizualizací v předchozí galerii máme fotografie webů ComputerBase, SweClockers, TweakTown, techPowerUp, Hardware Canucks, GamersNexus, AnandTech,nebo Legit Reviews.

Limitovaná edice se zřejmě bude od běžného referenčního modelu lišit vyšší cenou, kterou zacvakáte ze exkluzivnější design. Ve výsledku tedy zřejmě tato karta bude hodně připomínat zdražené referenční „Founders Edition“ karty u Nvidie. Nicméně na rozdíl od Nvidie by snad měl existovat i referenční model za stejnou cenu, a to tato karta, kterou jsme již viděli minule.

MM_AI

 

Až 1677 MHz na jádře

Podle webu VideoCardz by zřejmě mezi limitovanou a běžnou verzí karty s vzduchovým chladičem neměly být rozdíly v parametrech. Obě údajně mají takt GPU 1247 MHz v základu a maximální boost 1546 MHz. Jejich takty jsou tedy níž než Frontier Edition, nicméně ta ve vzduchové verzi na své maximální turbo 1600 MHz běžně nedosahuje. Naopak vodní karta Radeon RX Vega 64, která by zřejmě měla mít TDP okolo 350 W (proti 300W „vzduchovkám“), má papírové specifikace vyšší. Základní takt je u ní uveden 1406 MHz a boost dokonce 1677 MHz. Na jaké frekvenci efektivně poběží při hraní, ale samozřejmě zatím nevíme.

Byl pro vás článek přínosný?