Hlavní navigace

Jak zmenšit velikost fotky na ideální velikost pro sociální sítě?

Sdílet

Zdroj: Depositphotos
Rádi byste zveřejnili na sociální síti vaši novou profilovou fotku nebo příspěvek, ale nevíte si rady s formátováním obrázku? Přesně pro tyto účely je jako stvořená webová utilita Pixelhunter, s jejíž pomocí dokážete snadno naformátovat obrázek či fotografii do požadovaného tvaru.

Jak zmenšit fotku v mobilu i na počítači

Webová stránka Pixelhunter.io je určena primárně pro všechny milovníky sociálních sítí nebo ty, kteří prostě chtějí nahrát svoji fotografii na internet a chtějí dodržet určité podmínky formátování.

Jak to vlastně celé funguje? Jednoduše stačí vybrat jednu z podporovaných možností a nahrát na web obrázek, který chcete zmenšit nebo oříznout. Soubor můžete přímo nahrát z vašeho počítače, daný obrázek lze ale i rovnou vyfotit nebo po propojení s Google Drive či Dropboxem nahrát přímo z cloudového úložiště.

Jak zmenšit velikost fotky pomocí Pixelhunter.io Jak zmenšit velikost fotky pomocí Pixelhunter.io (zdroj: cnews.cz)

Jakmile máte obrázek vybraný, vyčkejte na jeho zpracování umělou inteligencí, která daný obrázek automaticky ořízne tak, aby splňoval podmínky formátování dané sociální sítě. Pixelhunter podporuje až 102 různých formátů. Pro zobrazení všech formátů klikněte na zeleně označené pole More sizes.

Jak zmenšit velikost fotky pomocí Pixelhunter.io 2. část Jak zmenšit velikost fotky pomocí Pixelhunter.io 2. část (zdroj: cnews.cz)

Vyberte si vámi požadovanou velikost a stisknutím na tlačítko s šipkou v pravé horní části každého obrázku jej stáhněte do vašeho počítače nebo telefonu. Pokud chcete stáhnout více zformátovaných obrázků najednou, stačí je označit zaškrtávacím kroužkem a zeleným tlačítkem Download all je opět stáhnout do vašeho počítače nebo telefonu.

Jak zmenšit velikost fotky pomocí Pixelhunter.io 3. část Jak zmenšit velikost fotky pomocí Pixelhunter.io 3. část (zdroj: cnews.cz)

zdroj: pixelhunter.io