Hlavní navigace

Tip: Magické tlačítko, které okamžitě ztiší telefon během vyzvánění

17. 8. 2018

Sdílet

Zdroj: Redakce

Znáte to, jste někde na veřejnosti, nemáte vypnuté zvuky (proč taky) a někdo vám volá. Pronikavá generická melodie Samsungu, Huaweie nebo jiné značky začne být otravná jako kdysi ta Nokiácká. Někteří kolemstojící si sahají na kapsy, neboť mají telefon stejné značky a své vyzvánění také nikdy nezměnili.

Ale vám volá nějaké cizí číslo, nebo třeba šéf, a vy přemýšlíte, jestli to zvednout. A mobil stále zvoní na celý dopravní hromadný prostředek. Myslel jsem, že tenhle trik musí většina lidí znát, ale každý den mě mé okolí přesvědčuje o opaku. Přinejlepším takový hovor po minutě koukání na displej vezmou, tiše řeknou, že teď nemůžou mluvit a zavěsí.

volume samsungvolume iphone

iPhone má ještě samostatné tlačítko pro tichý režim. Tlačítka hlasitosti jsou pro tento případ ale nejlogičtější volbou

Tip: Když během příchozího hovoru stisknete tlačítko pro změnu hlasitosti (je jedno které), vyzvánění ustane, aniž by došlo k přerušení volání. Stejně funguje u většiny smartphonů i zapínací tlačítko s tím rozdílem, že v případě Androidu dojde i k vypnutí obrazovky (ale ne k odmítnutí hovoru).

MM_AI

Některé smartphony mohou vyzvánění ztišit například otočením displeje změrem dolů nebo jinými gesty, která si stejně většina lidí nezapamatuje a hlavně gesta nefungují stejně u všech značek.

Když to uděláte, pořád máte spoustu času na rozmýšlení: kdo asi volá, co chce a jestli to zvednete. A vaše okolí tuto „tichou rozmýšlecí“ ohleduplnou část veskrze ocení. U iPhonu lze navíc použít i přepínač do tichého režimu, jen nesmíte zapomenout jej vrátit zpět.

Byl pro vás článek přínosný?