Odpověď na názor

Odpovídáte na názor k článku Jedna z hlavních nevýhod malých jader zmizí. Intel potvrdil AVX-512 v procesorech Nova Lake. Názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.

  • Tento text je již více než dva měsíce starý. Chcete-li na něj reagovat v diskusi, pravděpodobně vám již nikdo neodpoví.
  • 11. 8. 2025 12:40

    Y.

    Ono nejde/neslo ani o to ze "mala" jadra nemaji AVX-512. Ono slo/jde o to, ze u Intelu mala jadra maji ve vysledku jinou instrukcni sadu. Optimalizovat pro instrukcni sadu je opruz, optimalizovat pro dve instrukcni sady je nebetycny opruz a resit prepinani/volbu instrukcni sady za behu je uz bezzastavkovy vlak do stanice Raj veverek, Dobrany. AMD na to slo jinak a usetrilo na dekoderech, ale instrukcni sada zustala na vsech jadrech stejna.