Hlavní navigace

Jobs chtěl proti Androidu rozpoutat „termonukleární válku“

24. 10. 2011

Sdílet

Zdroj: Redakce

„Pokud bude třeba, věnuju tomu své poslední síly, utratím každý cent ze 40 miliard na bankovním účtu Applu, abych Android zničil.“ Takhle běsnil Steve Jobs, když loni HTC společně s Googlem uvedli Nexus One, uvádí Walter Isaacson v dnes vydaném autorizovaném životopisu.

Jobs byl podle něj celý nesvůj, že Google okopíroval nápady Applu. Nenašel prý ani společnou řeč s bývalým partnerem a členem představenstva Applu, Ericem Schmidtem (toho času také CEO Googlu). Jobs prý nechtěl peníze, těch mají mraky, chtěl pouze zastavit vykrádání jeho myšlenek v Androidu.

To je trochu překvapivé zjištění, protože ty největší patentové souboje vypukly až v době, kdy Jobsův vliv oslaboval a všeobecně se myslelo, že právě Steve Jobs je brzdou jablečných právníků.

V životopisu se dále třeba píše, že Jobs odložil operaci svého nádoru o devět měsíců, protože si nechtěl nechat řezat do těla. Místo toho zkoušel veganskou dietu, akupunkturu a jinou alternativní léčbu.

Autorizovaný životopis si můžete od dneška koupit v angličtině. V češtině se kniha začne prodávat 15. listopadu. Nakladatelství Práh pro knihu připravilo speciální web, kde si lze knihu předobjednat za 469 Kč i s poštovným.

Zdroj: Yahoo News

Byl pro vás článek přínosný?