Hlavní navigace

Kam s nimi? Nokia má prý tisíce telefonů s Androidem a výroba pořád běží

19. 9. 2013

Sdílet

Zdroj: Redakce

Před několika dny prosákly na veřejnost zprávy, že Nokia údajně koketovala s operačním systémem Android pro levné přístroje, které by doplnily nabídku firmy v nižším cenovém segmentu; podle některých zdrojů však měl být Android alternativou k Windows Phone, nebo minimálně zadními vrátky, kdyby platforma od Microsoftu začala stagnovat a brzdila Nokii v rozletu.

Podle čínského serveru CTechnology došla Nokia daleko za hranice pouhé hříšné myšlenky. Pobočka v Pekingu prý vyvíjela a testovala přístroj s (vskutku nenápadným) krycím názvem „Mountain View“. Byl osazen procesorem Qualcomm Snapdragon 200 MSM8225Q, který obsahuje čtveřici slaboučkých jader ARM Cortex-A5 a grafiku Adreno 203 a je vyráběn zastaralým 45nm postupem. Android na takovém hardware musela být přímo radost používat a telefon by jistě byl dobrou vizitkou svižnosti Windows Phone. Jenže když celou spotřebitelskou divizi Nokie kupuje Microsoft, prodávat telefony s Androidem nepřipadá v úvahu.

nokia android mockup

V tom případě se ale naskýtá otázka, co bude Nokia dělat s více než deseti tisíci přístrojů, které pro ni údajně již vyrobil Foxconn. No, což o to, Microsoftu leží na skladech šest milionů neprodejných Surface RT, pár tisíc přebytečných telefonů pro něj není velký problém. Ale pokud si CTechnology nevymýšlí, pak výroba Nokií s Androidem ještě pořád běží a pokyn k jejímu zastavení bude vydán nejprve v listopadu. Teprve tehdy se totiž sejde valná hromada Nokie, která ještě musí formálně odsouhlasit prodej části společnosti.

MM_AI

 

Zdroj: ctechcn.com, VR-Zone

Byl pro vás článek přínosný?