Hlavní navigace

Kaspersky: Apple je v oblasti zabezpečení 10 let za Microsoftem

27. 4. 2012

Sdílet

Zdroj: Redakce

Pokud může být Microsoft na něco pyšný, určitě to bude celý systém plánovaného vydávání bezpečnostních aktualizací. Zakladatel a ředitel Kaspersky Lab, Eugene Kaspersky, se vyjádřil poměrně kriticky o Applu. Pokud jde o zabezpečení, jablečná firma se vždycky chlubila tím, jak je její platforma bezpečná. Jenže se stoupajícím zájmem a používaností OS X se současně zvyšuje zájem útočníků. Čím používanější produkt je, tím obvykle v jejich očích stoupá na ceně. Platí to také pro Apple. Možná jste si všimli, že nedávno tento systém podlehl sériím útoků. Podle Kasperskyho čelí jablečná společnost stejnému problému, kterému se musel Microsoft postavit před nějakými deseti dvanácti lety.

Malwaru pro Mac stále přibývá a výrobce operačního systému prozatím neprojevil zrovna dobré schopnosti obrany. Bude muset více investovat do bezpečnosti a přijít s novým aktualizačním cyklem. Microsoft například vydává záplaty pro Windows každé druhé úterý v měsíci prostřednictvím služby Windows Update. A v případě, že by se objevila nanejvýš závažná zranitelnost, je schopný přispěchat se záplatou i mimo plánovaný termín. Microsoft se také pojistil proti virům, uživatelům nyní nabízí zdarma dostupný a kvalitní Security Essentials. Antivirové jádro bude dokonce přítomné přímo ve Windows 8, čímž bude základní zabezpečení opět zvýšeno.

 

CS24

Vzpomeňme také na druhý Servisní balíček pro Windows XP, který zásadně zlepšil zabezpečení systému. Vista zase přišla se zabudovaným antispywarovým nástrojem. Kaspersky oceňuje, kolik úsilí Microsoft v minulosti vynaložil. Apple by se prý měl zachovat stejně, pokud jde o neúnavné kontrolování kódu a hledání chyb a zranitelností. Malwaru pro Mac zejména v posledních týdnech a měsících výrazně přibylo. Kaspersky uvádí Apple do nové doby slovy „Vítej ve světě Microsoftu, Macu. Je plný malwaru.“

Zdroj: Neowin

Byl pro vás článek přínosný?