Hlavní navigace

Každý měsíc hra zdarma. Ubisoft slaví 30. narozeniny a rozdává staré pecky

15. 6. 2016

Sdílet

Zdroj: Redakce

Píše se březen 1986. V malé obci Carentoir ve francouzské oblasti Bretaň zakládá pět bratrů Guillemotových herní vydavatelství Ubi Soft Enertainment Software. Ještě ve stejném roce vydávají svou první hru Zombi, adventuru inspirovanou Romorovým filmem Úsvit mrtvých. Hlavní úspěch ale přišel až od devět let později s plošinovkou Rayman. Značka spolu se spin-offem Raving Rabbids má na svědomí více než 40milionové prodeje.

 

Mezitím firma začala vyvíjet vlastní hry, koupila i konkurenční studia nebo vydavatelství a změnila si jméno na Ubisoft. Co do velikosti se jí dnes může rovnat jen EA. Úspěšných 30 let existence teď Ubisoft osloví se svými fanoušky. Každý měsíc od června do prosince daruje hráčům jednu PC hru zdarma.

Ubisoft slaví 30. narozeniny, každý měsíc daruje jednu hru
Ubisoft slaví 30. narozeniny, každý měsíc daruje jednu hru

Prvním rozdávaným titulem je Prince of Persia: The Sands of Time z roku 2003. Třetí pokračování slavné plošinovky dostalo 3D kabátek i nové herní prvky. Kritici i hráči byli nadšení. Jestli Písky času poznamenal zub času, si můžete vyzkoušet sami. Stačí se o hru přihlásit na této stránce a pak ji nainstalovat přes Uplay. Nabídka je časově omezená (odpočet na webu ale chybí).

V polovině července přijde další dárek. Ubisoft má z čeho vybírat. Kromě Raymanů může rozdávat i hry série od Toma Clancyho, Far Cry, Brothers in Arms, Assassin's Creed, Anno atd.