Hlavní navigace

Kde se žije nejlépe podle Twitteru? V Maine, Kalifornii a Nevadě

21. 2. 2013

Sdílet

Zdroj: Redakce

Web Onehappybird prošel 10 milionů tweetů, u nichž byla známa geolokace a podle výskytu šťastných a smutných slov je zobrazil na mapě modře či červeně. Data pocházejí z roku 2011 a jsou jen pro Spojené státy.


 

Z mapy lze vypozorovat, že lidé tweetují šťatněji v centrech měst, zatímco na předměstí se více objevují negativní tweety. Při zobrazení celé země vychází jako nejšťastnější stát Maine a Nevada, zatímco v Louisianě a Mississippi bydlí spíše smutnější Twitteristé.


 

Vůbec nejšťatnějším městem se skóre 6,25 bodů se stala Napa v Kalifornii, kde se v místních tweetech velmi často objevovala slova Restaurace, Víno a Na zdraví. Prakticky nikdo zde netweetuje nadávky. Na opačné straně stojí Beaumont v Texasu se skóre 5,85. Města na jihu mají tendenci být méně šťastná.

Komentář:

Jak by podobný průzkum asi dopadl u nás? Možná by červeně svítila jen Praha a Brno, modře by mapu vyplnil kraj kolem Ostravy. Jenže taková mapa u nás není reálná ze dvou důvodů: Twitter zbytečně překládá webové rozhraní a vedle toho naprosto ignoruje Česko na geolokační mapě, jsme pro něj většinou Německo, občas Polsko.

Druhým důvodem je náš vrozený sarkasmus a ironie, který by žádný současný program nedokázal rozpoznat a správně zařadit jako pozitivní, nebo negativní tweet.

KL hlasovani

 

zdroj: Onehappybird

Byl pro vás článek přínosný?