Hlavní navigace

Kde sledovat Euro 2016: tipy na videa, aplikace a zpravodajství

11. 6. 2016

Sdílet

Zdroj: Redakce

UEFA

Web evropské fotbalové asociace, která Euro pořádá, by měl být primárním zdrojem nejčerstvějších informací a statistik. UEFA například měří, který z hráčů běhá nejrychleji. Na stránkách má také textové přenosy zápasů (v angličtině) s parádními fotkami. Videopřenosy nehledejte, ale kanál na YouTubu se plní bonusovým obsahem.

UEFA
UEFA

ČAFR

  • web: fotbal.cz
  • mobilní verze: ano
  • aplikace: ne

Fotbalová asociace České republiky na svém webu informuje o detailech z kabiny českých hráčů, přibližuje tréninky hráčů a dozvíte se také informace o realizačním týmu.

FAČR
FAČR

Česká televize

ČT má jako jediné tuzemské médium práva k vysílání zápasů na internetu a v mobilních aplikacích. Online přenos je v rozlišení 720p a zatím se obešel bez výpadků, které trápily nedávné MS v hokeji. Nejsledovanější zápasy ale teprve přijdou. Na webu ČT najdete i videozpravodajství a průvodce stadiony.

Česká televize
Česká televize

Český rozhlas

Druhé tuzemské veřejnoprávní médium se nepřekvapivě soustřeďuje především na audio obsah. Na webu má klasické zpravodajství a deník Jana Šmída z místa činu. ČRo živě vysílá zápasy českého týmu, což se bude hodit hlavně v autě.

Český rozhlas
Český rozhlas

iDnes

iDnes má už tradičně zřejmě nejbohatší speciál. Zprávy, statistiky, soupisky, detaily o stadionech a přehledné textové přenosy. Deník vyslal do Francie vlastní zpravodaje, kteří blogují a točí videa přímo z místa.

iDnes
iDnes

Sport

Sportovní web Seznamu má znovu až příliš jednoduchou navigaci, takže se jen těžko doklikáte k jinému typu obsahu než zpravodajství. Jestli se pro něco ale vyplatí Sport.cz sledovat, tak jsou to bohaté textové přenosy ze všech zápasů.

Sport
Sport

iSport

Na iSportu mají výbornou grafickou vizualizaci zápasu s rozmístěním hráčů a časovou osou. Textové přenosy přitom nabízí pro všechny zápasy. iSport věnoval zvláštní medailonky stadionům a připomíná i dřívější mistrovství Evropy.

iSport
iSport

LiveSport

LiveSport má výborné a přehledné textové přenosy všech zápasů. K nim zobrazuje i statistiky, videosestřihy důležitých okamžiků a proklikat se můžete až k detailům jednotlivých hráčů a jejich úspěších i na klubové úrovni.

Livesport
Livesport

Onlajny

Jako vždy mají Onlajny pouze textové přenosy všech zápasů. Ty jsou ale opravdu dobré a podrobné. Kvůli nim překousnete i tu velkou spoustu reklam, které web dost znepřehledňují.

Onlajny
Onlajny

EuroFotbal

EuroFotbal má obrovskou databázi hráčů, takže si k účastníkům z ME můžete dohledat spoustu souvisejících informací. Přehledné jsou statistiky nebo informace o stadionech. EuroFotbal provozuje také podcast, kde o zápasech mluví tamní redaktoři.

Eurofotbal
Eurofotbal