Hlavní navigace

Kde sledovat LOH 2016 v Riu: tipy na videa, aplikace a zpravodajství

Sdílet

Zdroj: Redakce

Mezinárodní olympijský výbor

Web MOV není pro události v Riu příliš klíčový. Najdete na něm ale historické výsledky a zajímavosti z dřívějších letních i zimních olympiád, rekordy atd. Slouží také jako rozcestník k regionálním olympijským výborům.

Mezinárodní olympijský výbor
Mezinárodní olympijský výbor

Rio 2016

Oficiální stránka pořadatelů nabízí kompletní program, výsledky, tabulku národů, spoustu fotek i detailů o jednotlivých sportovištích. Web i aplikace jsou v angličtině, francouzštině, portugalštině a španělštině.

Rio 2016
Rio 2016

Český olympijský výbor

ČOV má ty nejlepší informace o českých sportovcích. Kromě jejich programů nabízí i stručné zpravodajství. Ve spolupráci s T-Mobilem výbor vydal také mobilní aplikace. V nich jsou i textové přenosy vybraných disciplín.

Český olympijský výbor
Český olympijský výbor

Česká televize

Česká televize má jako jediná práva vysílat živé přenosy na internetu, takže pokud vám jde o oficiální video s českým komentářem, lepší zdroj nenajdete. Jinak kromě stručného zpravodajství nemá co nabídnout. Potěší snad jen perličky z dřívějších olympiád.

Česká televize
Česká televize

Český rozhlas

Vlastní olympijský speciál připravilo i druhé veřejnoprávní médium. Přehledně ukazuje, kdo z Čechů dnes bude soutěžit. Za pozornost ale stojí hlavně deník reportéra Davida Koubka přímo z místa činu. Textem i formou podcastu glosuje, co v Riu zažívá.

Český rozhlas
Český rozhlas

Sport.cz

Sportovní web Seznamu ukazuje, že se jeho až příliš učesaná podoba vůbec nehodí na podobné speciály. Nechybí zpravodajství, živé textové přenosy nebo program, ale na stránkách se špatně orientuje. Potěší především denní stream se zajímavými událostmi a každý den pak videopořad s hodnocením předchozího dne.

Sport.cz
Sport.cz

iDnes.cz

iDnes má opět nejkomplexnější webový speciál, který je navíc i přehledný. Hned vidíte, kdo z našich dnes soutěží, kdo vede v pořadí národů, co se právě děje… Snadno najdete program, výsledky i zpravodajství. iDnes má v Riu také vlastní reportéry, kteří z místa píšou články a točí videa.

iDnes.cz
iDnes.cz

iSport.cz

iSport má nejpropracovanější kalendář akcí. Hned na úvod uvidíte všechny sporty i dny, kdy se v nich soutěží a kdy začnou boje o medaile. Z tabulky také poznáte, které disciplíny právě probíhají a ve kterých mám české zástupce. O nich a také o hlavních mezinárodních hvězdách se dočtete i další podrobnosti.

iSport.cz
iSport.cz

Onlajny

Textové přenosy všech disciplín, nic víc. Jsou ale bohaté, často vtipné a rychle aktualizované.

Onlajny.com
Onlajny.com

Google

Google pravidelně u příležitosti velkých sportovních akcí doplní vyhledávač na počítači i mobilech speciálem, který prozradí ty nejdůležitější body: program, výsledky a medailové pořadí. Nově průběžně informuje i o probíhajících soutěžích a obsahuje také stránky věnované jednotlivým sportovcům. Stačí do vyhledávače napsat klíčová slova jako „rio 2016“, „loh 2016“, „david kostelecký“, „plavání“ nebo „medaile“.

Google
Google