Hlavní navigace

Kde zrovna fotí „Street View“ od Seznamu? Auta v akci najdete na mapce

Sdílet

Zdroj: Redakce

Seznam v těchto dnech vyslal do ulic partnerské vozy, které budou pro jeho mapy snímkovat okolí. Funkce Panorama (obdoba Street View od Googlu) bude bohatší a přesnější. Jak už víte z našich starších článků, Seznam bude snímkovat přibližně každé tři metry a navštíví všechny cesty, kam se až s vozy dostane. Google se zaměřil jen na větší města a hlavní silnice.

Seznam Panorama: kde se zrovna nacházejí snímakovací auta Seznam Panorama: kde se zrovna nacházejí snímakovací auta
Seznam Panorama: kde se zrovna nacházejí snímakovací auta

V krátkodobém plánu, během 1–4 týdnů, budou auta pokrývat okresy Blansko, Frýdek-Místek, Hodonín, Opava, Ostrava a Vyškov. Během čtyř měsíců se ještě zaměří na Uherské Hradiště, Vsetín a Znojmo. Seznam začíná především od severní a jižní Moravy, neboť tam sídlí společnosti Geodis a GIS Stavinvex, jež snímkování provádějí.

 

Kdybyste chtěli takřka v reálném čase vědět, kde se zrovna auta nacházejí, navštivte adresu vyfotpanorama.seznam.cz. Na mapce je vidět poloha jednotlivých vozů. Seznam to dokonce spojil se soutěží. Pokud vyfotíte jeden z vozů v akci a obrázek nasdílíte na Facebooku, Twitteru nebo Instagramu, můžete vyhrát iPhone 5. Soutěž probíhá od 8. 7. do 27. 8., v pěti týdenních kolech se bude navíc soutěžit o grilovací sadu Campingaz. Fotky musí být označeny hashtagem #sznpanorama.

TIP: Mapy.cz – konečným cílem budou plné 3D mapy jako v GTA