Hlavní navigace

Ke grafikám Nvidia GeForce RTX 4000 je teď zadarmo hra Diablo IV

10. 5. 2023

Sdílet

Zdroj: Blizzard Entertainment
Očekávané pokračování klasických temných akčních RPG teď bude několik týdnů možné dostat zadarmo jako bonus při zakoupení grafických karet Nvidia.

Je vidět, že grafické karty už se neprodávají samy jako za časů kryptocholery, a výrobci se musí víc snažit. Letos už přišlo několik akcí, kdy AMD nebo Nvidia přidávaly ke koupeným grafikám zadarmo hru, a teď je tady další. A týká se dokonce dost očekávané hry. Profitovat tentokrát budou ti, kdo teď plánují kupovat kartu GeForce.

Včera Nvidia oznámila akci nazvanou Diablo IV Nvidia GeForce RTX 40 Series Bundle, v rámci které máte možnost dostat ke koupené grafice GeForce zadarmo přesně tuto zbrusu novou hru. Diablo IV je pokračování klasických temných akčních RPG, sérii asi není třeba představovat.

Hra bude přidávána v digitální verzi přes službu Battle.net. Kromě samotné hry bude přihozený ještě nějaký obsah – vždy po jednom zvířeti nebo kosmetickém skinu pro Diablo IV a další hry firmy Blizzard (Diablo III, Diablo Immortal a World of Warcraft).

diablo iv geforce rtx 40 series bundle contents Obsah bundlu ke grafikám GeForce RTX 4090, 4080, 4070 Ti a 4070 (zdroj: Nvidia)

Hru dostanete při koupi desktopových grafik nové 4nm generace RTX 4000, a to zatím všech vydaných modelů – GeForce RTX 4090, GeForce RTX 4080, GeForce RTX 4070 i RTX 4070 Ti. Platí i celé sestavené stolní počítače s těmito grafikami, ale na rozdíl od některých předchozích akcí Nvidia hru nedává k herním notebookům.

Akce běží už od včera a bude se dát využít do 13. 6. letošního roku. Jako obvykle není ale nárok na bundle automatický, musíte koupit kartu u jednoho ze spolupracujících prodejců, což jsou v ČR Alza.cz, CZC.cz, TSBohemia.cz, Smarty.cz a Digitor.cz. Na Slovensku se dá použít Datacomp.sk a Alza.sk. Tento prodejce vám musí ke kartě přiložit kód nebo kupon s kódem, zkontrolujte si při nákupu, zda je přibalená hra u karty výslovně uvedená.

diablo iv geforce rtx bundle key visual Diablo IV ke grafikám GeForce RTX 4090, 4080, 4070 Ti a 4070 (zdroj: Nvidia)

Tento kód pak teprve uplatníte pro získání hry pomocí aplikace GeForce Experience, která vám pak dá už definitivní licenci pro Battle.net. Kódy mají omezenou platnost, je třeba je uplatnit před 13. 7. 2023. Při vyzvedávání hry vám GeForce Experience bude zřejmě sledovat, zda v počítači je jedna z karet, kterých se akce týká, nainstalována. Tato kontrola omezuje přeprodej získaných kódů, ale je třeba říct, že nainstalovaná karta nemusí být přímo ta, kterou jste koupili, takže předání kódu někomu jinému není úplně nemožné.

Zdroje: Nvidia (1, 2)