Hlavní navigace

Kim Dotcom odhalil Baboom. Hudební službu, se kterou chce rozjet další revoluci

20. 1. 2014

Sdílet

Zdroj: Redakce

Megabox, tak se jmenoval chystaný hudební obchod, se kterým chtěl Dotcom dobýt svět. Jenže pak přišel zátah na Megaupload, úřední kolotoče a Megabox byl odstaven na vedlejší kolej. Loni ale kontroverzní Němec potvrdil, že na hudební službě pokračuje. Jen bude mít jiný název – Baboom (baboom.com).

Dotcom odhalil Baboom
Dotcom odhalil Baboom

Dnes odhalil fungující ukázku, na které najdete Dotcomův profil a můžete si tam poslechnou i jeho muziku. Právě totiž vydal vlastní album Good Times. Písničky lze stahovat poslouchat online přímo v prohlížeči, a to ve formátech MP3 (128, 192, 256 a 320 kb/s) a dokonce i ve FLACu. Kromě toho je lze také stáhnout (navíc ve formátu WAV). Hudba je na webu zdarma, ale můžete za ni zaplatit, avšak v externích obchodech – iTunes, Amazon a Bandcamp. Dotcom dokonce nabízí i kratší samply, které můžete použít ve vlastním remixu.

Zbytek webu ještě nefunguje, do ostrého provozu se dostane až v průběhu roku. Dosavadní ukázka ale subjektivně vypadá hezky, trochu jako nějaká aplikace pro Metro ve Windows 8. Profil interpreta je výborně provázaný se sociálními sítěmi. Uvnitř najdete boxík z Twitteru, fotky z Instagramu i videa z YouTubu, přitom vše bezešvě zapadá do designu Baboomu.

 

Jestli bude i zbytek webu takhle povedený, na to si ještě budeme muset počkat. Dotcom musí především přesvědčit hudebníky, aby se k Baboomu připojili. Jen kvůli jeho vlastní hudbě tam nikdo chodit nebude. Zábavní průmysl se však na Dotcoma dívá skrz prsty a nedokážu si představit, že by mohl nabídnout takový katalog jako Spotify, Deezer, Rdio a podobné služby.

KL hlasovani

Zatím ještě nevíme, s jakým obchodním modelem bude Baboom fungovat. Dotcom vždy mluvil o službě Megakey. Jednalo by se o speciální doplněk do prohlížeče, který by na velkých webech nahradil reklamu Google, Yahoo apod. vlastními, díky čemuž byste mohli poslouchat zdarma. Byl by to adblock naruby, na webu by reklamu neodstraňoval, ale přidával/nahrazoval.

Dnes mimochodem rok od spuštění Mega a dva roky od odstavení Megauploadu. No a zítra má Dotcom 40. narozeniny. To se to všechno hezky (a určitě ne náhodou) sešlo.

Byl pro vás článek přínosný?