Hlavní navigace

Konec prachu v PC. S2innovation představila bezprašnou skříň Axiom Pro

23. 10. 2013

Sdílet

Zdroj: Redakce

Společnost S2innovation ukázala světu svou novou skříň Axiom Pro, u které si dala velice záležet na zabránění vniknutí prachu a jednoduchou údržbu.

Jejím tajemstvím je nový S-Filter, který na čištění vzduchu používá odstředivou sílu. Na rozdíl od klasických filtrů, které obvykle zastavují prach nějakým druhem síťky, S-Filter využívá tzv. Cyclone Dust Collector, při kterém jsou částečky prachu odstředěny do jednoduché nádoby. Časem tak nedochází k ucpání filtru (zanesením síťky), který by zamezoval dostatečnému proudění vzduchu.

Prašná nádoba je přístupna z přední části skříně a má podobu malého šuplíčku umístněného pod ventilátory. Kdykoliv je možné ji vyndat a vyprázdnit. Velmi jemné částečky prachu jsou zachytávány houbovitou částí filtru v zadní části ventilátoru. Tato část je přístupná po odklopení bočních dvířek.

Skříň Axiom Pro využívá i několik dalších zajímavých řešení, mezi které patří hlavně prostor pro rychlé připojení SSD a pevných disků nazvaný D-Pot. Ten se nachází na stropě skříně a konektory SATA a napájení jsou přístupné po jednoduchém odklopení víka. Pro bezpečné odebrání disku za jízdy je možné ověřit jeho stav pomocí LED signalizujících jeho činnost a úplným odklopením víka, které disk vypáčením vysune z konektorů.

Součástí skříně je i sluchátkový zesilovač, který můžete použít na úpravu hlasitosti výstupu bez nutnosti použití softwarového ovládání operačního systému. Ovládání se nachází na vrchu skříně přímo vedle 3,5mm jack konektoru. Jednoduchým stisknutím tlačítek plus a mínus tak lze hlasitost sluchátek upravovat podobně jako u klasických reproduktorů. Každé stlačení znamená úpravu o 3 dB, přičemž je dostupných 16 pozic (-33 dB až +12 dB). Nechybí ani tlačítko pro rychlé ztlumení (mute).

Na horním panelu najdeme kromě klasického zapínacího tlačítka i dva porty USB ve verzi 2.0 a dva porty USB 3.0 odlišené obvyklou modrou barvou. Drobným bonusem je ovládání otáček ventilátorů, které je však jen dvoupolohové. Polohu označenou jako Low-mode výrobce doporučuje pro klasické použití PC (internet, poslech hudby či sledování filmů), zatímco polohu S-mode pro hraní náročných her.

 

Vnitřek skříně je koncipován podle designu RTX (Reverse Technology Extended), při kterém je základní deska „vzhůru nohama“. Grafická karta nebo karty jsou tak umístněny jako největší zdroj tepla v horní části skříně, kde je horký vzduch možné rychle vyhánět ven stropním ventilátorem.

Celkové rozměry skříně jsou 193 × 490 × 564 mm a její váha činí 7,2 kg. Součástí balení jsou tři ventilátory s průměrem 12 cm (dva vepředu, jeden vzadu). Koncovou cenu produktu zatím výrobce neuvedl.

 

 Zdroj: s2inno.com, techpowerup.com

Byl pro vás článek přínosný?