Hlavní navigace

O víkendu v online podobě proběhne konference OpenAlt 2020

6. 11. 2020

Sdílet

Zdroj: logo: OpenAlt | koláž: Petr Urban / Cnews

Pakliže na víkend ještě nemáte plán, můžete se z pohodlí svého domova zúčastnit konference OpenAlt 2020. Kvůli pandemické situaci se totiž odehraje online. Opět se bude přednášet v několika místnostech souběžně, byť tentokrát ve virtuálních. Připojíte se do nich z programu. Přednášky můžete sledovat také na YouTubu.

Během soboty a neděle vás na OpenAltu čeká mnoho přednášek, byť jich kvůli komplikacím neproběhne tolik jako např. loni. Bude se mluvit o rovném přístupu ke vzdělávání a o strategii Česka v tomto odvětví. Opět zazní pár slov o otevřených systémech pro mobily, dozvíte se o otevřené vědě nebo o platformě, jež představuje decentralizovanou alternativu k YouTubu.

Organizační tým se snaží nahradit stánky, jež část prostoru tradičně vyplňují. K dispozici budou během večera tři příležitosti, kdy klasické přednášky vyměnit za jiný typ obsahu. Budete se moct nechat najmout Red Hatem, pokládat dotazy v panelu na právní aspekty informačních technologií nebo oslavíte vydání Fedory 33. V sobotu se dále odehraje OpenAIRE Národní workshop a v neděli hra Capture The Flag.

https://www.youtube.com/playlist?list=PLOEQDQruWfhzc5DJuchAxCyhEbeQZAYT1

MM_AI

Jestliže se budete chtít během konference socializovat, což je typicky signifikantní důvod, proč se konferencí účastnit, budete tentokrát muset zamířit do chatu buď na Telegramu, nebo v Matrixu. Více informací případně hledejte na oficiálním webu www.openalt.cz.

Zdroje: tisková zpráva | web OpenAltu

Byl pro vás článek přínosný?