Hlavní navigace

Larry Page potvrdil velký zájem o G+ a ohlásil rekordní příjmy

15. 7. 2011

Sdílet

Zdroj: Redakce

Page potvrdil, že Google+ už má 10 milionů uživatelů, i když se stále jedná o nefinální síť na pozvánky. Uživatelé prý každý den sdílí přes miliardu věcí a nově spuštěné tlačítko +1 zaznamenává 2,3 miliardy klepnutí denně.

Z dalších highlights šéf Googlu prozradil, že každý den je aktivováno přes 550 000 nových zařízení s Androidem. A Chrome je oficiálně nejrychleji rostoucí prohlížeč, už jej používá 160 milionů lidí. Ke Google+ ještě jedna věc, jsou potvrzeny komerční účty na způsob Facebook Pages (Stránek). Google už spustil jakési předregistrace, zde můžete vyplnit formulář.

Akcie Googlu
Investoři příliš nadšení nebyli, akcie včera klesly o více než tři procenta, foto: Google Finance

Firma také zveřejnila výsledky hospodaření za druhý fiskální kvartál. Google  utržil rekordních 9 miliard dolarů, což je o 32 % více než loni v tomto období. Téměř 70 % pochází z vlastních stránek, 28% pak z webů partnerů (AdSense). Čistý zisk činil 2,51 miliardy dolarů, loni jen 1,84 miliardy (36% nárůst).

Apple zveřejní finanční výsledky 19. července, Microsoft 21. července. Také budou rekordně růst jako v posledních obdobích?

Zdroj: Google, +Larry Page