Hlavní navigace

Larson-Green v Microsoftu dohlídne na software, zatímco Elop na hardware

25. 2. 2014

Sdílet

Zdroj: Redakce

Julie Larson-Green v Microsoftu vede divizi zařízení a studií. Do reorganizace jste ji mohli znát jako jednu z hlavních postav kolem Windows. Po odchodu Sinofskyho se ocitla v čele. Veteránka opět změní působení, tentokráte převezme klíčovou roli v divizi aplikací a služeb. Bude zodpovídat za uživatelský zážitek produktů jako Skype, Office nebo Bing. Svým způsobem se nejedná o postup vzhůru. Teď se bude hlásit šéfovi divize, jímž je Qi Lu.

Dříve byla sama takovou hlavou. Na druhou stranu jí je software jednoznačně bližší. Dříve také vedla vývoj uživatelského prostředí kancelářského balíku Office. Uvolní se tím pádem vedoucí pozice ve skupině zařízení a studií (tablety, Xbox a jiný hardware). Tu nezaplní niko jiný než Stephen Elop, který donedávna vedl Nokii. Do Microsoftu se vrátí v rámci akvizice mobilní divize finského výrobce.

 

Elop pro Microsoft pracoval už dříve, takže se vrátí na rodnou hroudu. (Ok, pomineme teď, že dříve pracoval i v jiných firmách.) Obchod musí být logicky nejdříve dokončen, než bude moct Elop nastoupit na uvedené místo, takže i Larson-Green vyčkává, než se přesune. Změny oznámila v interním e-mailu pro zaměstnance.

Na Elopově návratu je pikantní fakt, že se dříve chtěl divize Xboxu zbavit. Když probíhalo jednání o tom, kdo nahradí v čele firmy Ballmera, Elop řekl, že by jako nový šéf zvážil konec prodělečného vyhledávače Bing a prodej herní divize. Teď ji přitom bude řídit.

CS24

Julie Larson-Green

Zdroj: GeekWire

Byl pro vás článek přínosný?