Hlavní navigace

Laru Croft čeká plastika prsou. Chystá se remaster původní trilogie Tomb Raider

20. 9. 2023

Sdílet

Zdroj: Crystal Dynamics
Studio Crystal Dynamics oznámilo přípravu remasteru herní série Tomb Raider. Příběh Lary Croft, kterého se prodalo na 95 milionů kopií, se dočkal i filmového zpracování. Nyní se pixelová grafika prvních tří dílů z devadesátých let dočká omlazení.

První Tomb Raider je z roku 1996 a následující díly vyšly vždy s ročním odstupem. Remaster přinese vysoké rozlišení či ostřejší textury a z videa to sice patrné není, ale ikonické špičaté poprsí (které vzniklo kvůli limitům tehdejších grafických karet a u druhého dílu už tak výrazné nebylo) se s remasterovanou grafikou zakulatí.

Tomb Raider remaster 2023

Tomb Raider remaster 2023

Autor: Crystal Dynamics

Za původní trilogií stálo ještě studio Core Design (to již neexistuje) a Crystal Dynamics nastoupil až u novějších dílů (a na Tomb Raideru pracuje s přestávkami doposud). Na remasteru se dohodlo s vývojáři ze studia Aspyr, kteří za sebou mají předělávky řady her na jiné platformy.

Remaster podle vývojářů nezmění hratelnost a stejně jako třeba u hry Red Alert se bude možné v průběhu hraní přepínat mezi starou a novou grafikou. Na novinku upozornil server High-Voltage.

MM_AI

Hotovo má být 14. února příští rok, všechny tři díly včetně datadisků vyjdou pro PC i herní konzole (PlayStation 4 a 5, Xbox Series X/S, Xbox One a Nintendo Switch). Předobjednat se dá již nyní za cenu 30 dolarů.

Pecka: právě vyšel Command & Conquer Remastered Collection. Stahujte na Steamu či Originu Přečtěte si také:

Pecka: právě vyšel Command & Conquer Remastered Collection. Stahujte na Steamu či Originu

Zdroj: Crystal Dynamics

Byl pro vás článek přínosný?