Hlavní navigace

Legenda končí. Kdysi populární úložiště RapidShare zavře krám 31. března 2015

10. 2. 2015

Sdílet

Zdroj: Redakce

Ještě tři roky nazpět vypadala scéna se souborovými úložišti úplně jinak než dnes. Megaupload, RapidShare, Hotfile, FileServe nebo FileSonic, to byly služby naoko provozované s dobrými úmysly, proslavilo je ale hlavně sdílení warezu. A po zátahu na první z nich postupně umíraly i ostatní.

RapidShare skončí 31. března 2015
RapidShare skončí 31. března 2015

Nejdéle se z nich držel RapidShare, který v posledních pěti letech proslul několika kompletními obměnami, rušením starým podmínek a jejich náhradou za nové a méně výhodné. Stačí si proletět naše starší články.

 

Naposledy jsme o RapidSharu psali loni v květnu, kdy došlo opět k velké změně. Firma zrušila bezplatný účet a nabízela už pouze dva prémiové a značně předražené. Z původního webového úložiště se chtěla firma stát konkurencí pro Dropbox a spol., proto také uváděla nové synchronizační klienty, ale zavedeným službám nedokázala konkurovat. Konec byl nevyhnutelný. Od včerejška firma rozesílá uživatelům e-maily a na web vystavila upozornění, že k 31. březnu 2015 končí.

MM_AI

Stýskat se nám nebude, na to si RapidShare až příliš mnohokrát pošlapal vlastní pověst. Je to ale definitivní tečka za posledním úložištěm z velké pětky. Z té doby se podařilo přežít ještě službám MediaFire, Uploaded nebo Netload. První dvě se stále drží v pětistovce nejnavštěvovanějších webů světa, Netload je ale až na 16 000. místě a stále padá. RapidShare je mimochodem 5000. a rovněž má sestupnou tendenci. Pět let zpátky byl mezi Top 50 weby na světě.

Zdroj: RapidShare

Byl pro vás článek přínosný?