Hlavní navigace

Lenovo Phab 2 Pro má v těle „Kinect“. Navigaci, nakupování i hry povýší na novou úroveň

10. 6. 2016

Sdílet

Zdroj: Redakce

Jsou to dva roky, co Google představil prototyp telefonu Tango, který se díky sadě senzorů dokonale orientoval v prostoru. Vývojáři mezitím pracovali na nových aplikacích, jež by nové schopnosti využili, a samotný Google oslovil partnery, aby technologii instalovali do svých smartphonů. Prvním takovým je Lenovo. Čínský výrobce včera představil telefon Phab 2 Pro s Tangem na palubě.

Lenovo Phab 2 Pro

Na první pohled je to jen přerostlé pádlo. V kovovém těle o tloušťce 8,9 mm najdeme 6,4" IPS displej s rozlišením 1440 × 2560 px. Výkon dodává osmijádrový Snapdragon 652, 4 GB operační a 64 GB úložné paměti. Z dostupných parametrů víme ještě o 4050mAh akumulátoru, rychlé čtečce otisků, 16Mpx zadním, 8Mpx předním foťáku, třech mikrofonech a podpoře zvuku Dolby Atmos. Systémem bude Andorid 6.0.

Lenovo Phab 2 Pro

To hlavní se ale nachází na zadní straně. Vedle zmíněného 16Mpx foťáku se nachází ještě dva další snímače – infračervený senzor + vysílač zachycující hloubku a senzor sledující pohyb. To spolu s akcelerometrem, gyroskopem a magnetometrem slibuje nejpřesnější lokalizaci v prostoru. Je to Kinect z Xboxu integrovaný v těle tenkého smartphonu.

" frameborder="0" height="360" width="640">

Tango ale neslouží pro snímání vás, ale objektů před vámi. Smysl to bude dávat při indoor navigaci, kde není dostupný signál ze satelitů, ale mobil sám pozná, kde se nacházíte. Pak by vás mohl navigovat například ke konkrétnímu regálu v obchodě.

 

Google vidí velký potenciál v aplikacích a hrách s rozšířenou realitou (AR), kdy se do reálného obrazu přidávají digitální objekty. Takto můžete v obýváku virtuálně vyzkoušet novou skříň či pohovku, případně vám budou herní příšerky nebo domácí mazlíčci létat po celém bytě. Rozšířená realita pochopitelně funguje i s běžným smartphonem jen pomocí zadního foťáku, ale Tango bude přesnější a spolehlivější. Firma věří, že půjde o druhé „GPS“.

" frameborder="0" height="360" width="640">

Nepůjde přitom ani o příliš drahou hračku. Lenovo Phab 2 Pro přijde do obchodů v létě „jen“ za 499 dolarů (14 500 Kč s DPH). Během premiéry bude připraveno 25 AR aplikací, do konce roku by jich mohla být stovka.

Zdroj: Lenovo