Hlavní navigace

Lenovo X1 Hybrid a ThinkPad T430u

6. 1. 2012

Sdílet

Zdroj: Redakce

Vítěz naší čtenářské ankety - Lenovo - oznámil dvojici nových notebooků. V obou případech to budou tenké modely mířící do firemního/byznysového sektoru, jeden z nich je vylepšenou verzí známého modelu X1, tentokrát s přídomkem Hybrid, a ten druhý je nový Ultrabook T430u.

Slovo Hybrid u nové X1 neznamená nic menšího než přítomnost dvou odlišných procesorů. Počítač má mít kromě klasického procesoru (Ivy Bridge, přesný typ neznáme) osazený ještě jedno dvoujádrové CPU od Qualcommu s vlastní sadou pamětí RAM (až 16 GB). A proč? Kvůli něčemu, čemu Lenovo říká Instant Media Mode. X1 Hybrid bude mít možnost spustit buď klasická Windows přes "hlavní" procesor, nebo vlastní operační systém na bázi Linuxu, který by měl nabootovat téměř okamžitě (proto Instant) a nabídnout omezenou, ale pro některé úkoly dostačující funkcionalitu jako přístup na web či přehrávání multimédií.

V tomto módu by měl notebook mít dvojnásobnou výdrž na jedno nabití akumulátoru, až deset hodin, ovšem to je zřejmě tak trochu reklamština ze strany Lenova - nechceme věštit z křišťálové koule, ale tento systém bude velmi pravděpodobně užitečný pouze pokud velmi rychle potřebujete něco najít či vyřídit, celý den v něm snad nikdo pracovat nebude. Pěkný je údaj o rychlosti nabíjení, na 80 % se akumulátor dostane prý během půl hodiny.

Tento netradiční notebook by se v USA měl prodávat za doporučenou cenu 1599 USD a do nabídky obchodů by se, pokud půjde vše podle plánu, měl dostat ve druhém kvartálu tohoto roku.

MM_AI

Druhým představeným modelem je neméně zajímavý byznysový Ultrabook T430u. Se čtrnáctipalcovou úhlopříčkou, černým, tenkým tělem, trackpointem a docela nízkou cenou (doporučená bude zřejmě 849 USD) působí dobře, i když jsme zvědaví, jestli se za tuto cenu Lenovu podaří přihodit i SSD - to bude pravděpodobně dostupné až ve vyšších konfiguracích. Na renderech je ovšem zobrazován lesklý displej, což se nám u stroje pro firemní sféru ani trochu nelíbí. Na trhu by měl být ve druhé polovině roku 2012.

Zdroj: VR-Zone

Byl pro vás článek přínosný?